ketvirtadienis, sausio 21 d.
Judėjimo apribojimus lietuviai bando apeiti pasitelkdami socialinius tinklus
Alfa.lt

Nuo trečiadienio Vyriausybei įvedus asmenų judėjimo ribojimus lietuviai ir toliau bando neteisėtai keliauti tarp skirtingų savivaldybių. Per kelias dienas socialiniame tinkle „Facebook“ buvo sukurtos net kelios viešos bei privačios grupės, kurių tikslas yra pranešti, kuriose vietose stovi policijos kontrolės postai bei per kur galima „saugiai“ patekti į tam tikrą savivaldybę.

Vienoje tokioje privačioje grupėje - „Kur stovi policijos kontrolės postai“, jau yra virš 4 tūkst. narių, joje žmonės dalinasi informacija su policijos kontrolės postų buvimo vieta bei laiku.

Pagal Vyriausybės nutarimą, iš savo gyvenamos savivaldybės žmogus gali išvykti tik dėl artimųjų giminaičių mirties, darbo, kai jo vieta yra kitoje savivaldybėje, arba dėl būtinosios medicinos pagalbos. Tačiau, panašu, kad tokių grupių nariai bando išvengti šių ribojimų.

Viešoje „Facebook“ grupėje „Blokavimo postai Lietuvoje“, kurioje yra virš 25 tūkst. asmenų, kai kurie grupės nariai pasitelkė humorą skelbdami, kad „gabena nelegalus" arba klausdami ar pavyktų nuvykti į norimą savivaldybę plaukiant Nemunu.

Vyriausybei įvedus griežtesnius karantino reikalavimus policija žadėjo, kad kontrolės postai bus įrengti tik savaitgaliais ir švenčių dienomis, tačiau jų atsirado jau nuo trečiadienio. Griežčiausia kontrolė prasidėjo šiandien, policija pranešė, kad visoje šalyje bus įrengta 250 kontrolės postų.

„Planuojame stabdyti kiekvieną automobilį, bet jeigu bus labai didėlės spūstys, gali būti pasirinkta ir kitokia taktika“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Šiuo metu norint vykti į kitą savivaldybę piliečiai turi pateikti teisėtą vykimo tikslą pagrindžiančius dokumentus pavyzdžiui būsto nuomos sutartis, nekilnojamo turto nuosavybės dokumentus ar darbo santykius įrodančius dokumentus. Policija jau kiek anksčiau buvo pranešus, kad užtenka turėti tokių dokumentų nuotraukas.

Tiesa, vienoje iš prieš tai minėtų „Facebook" grupių buvo teiraujamasi, kur galima atsispausdinti nuomos sutartį, tam kad ją būtų galima užpildyti, kitaip sakant „padirbti".

2020 12 18 13:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt