ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Jungtinėse Tautose atidaryta paroda apie Lietuvos žydų praeitį
tiesa.com
urm

Sausio 23 dieną Lietuvos nuolatinė misija Jungtinėse Tautose (JT) atidarė parodą „Atspindžiai susikilusiame veidrodyje“ JT būstinėje Niujorke. Ši tarpukario Lietuvos žydų istorijai skirta paroda surengta artėjant Tarptautinei Holokausto aukų atminimo dienai ir minint Vilniaus Gaono bei Lietuvos žydų istorijos metus.

Atidarydama parodą ambasadorė Audra Plepytė priminė apie Vilniaus Gaono bei kitų iškilių litvakų svarbą ir indėlį ne tik į Lietuvos, bet ir globalią žmonijos kultūrą bei paveldą. Ambasadorė taip pat pabrėžė, kad Holokausto tragedija amžiams pakeitė Lietuvą: „Mūsų istorija įpareigoja saugoti, studijuoti ir giliau pažinti išlikusį žydų paveldą.

Saugoti ir studijuoti kartu reiškia suprasti Holokausto tragedijos dydį ir praradimų mastą“, – sakė ambasadorė. Parodą „Atspindžiai suskilusiame veidrodyje“ parengė Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras, joje pristatomi tarpukario Lietuvos žydų kultūros, meno, mokslo, švietimo, medicinos ir kiti gyvenimo aspektai.

Parodos atidaryme dalyvavo gausus būrys ambasadorių, Jungtinėse Tautose dirbančių diplomatų, Niujorko litvakų ir lietuvių bendruomenių atstovų. Tą pačia dieną taip pat surengtas pokalbis su Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centro vadove dr. Lara Lempertiene.

Renginio įžanginį žodį tarė YIVO instituto vadovas dr. Jonathan Brent, akcentavęs Lietuvos institucijų geranoriškumą tiriant ir sisteminant YIVO archyvų Vilniaus dalį.

Pokalbio metu dr. L. Lempertienė išsamiai pristatė Vilniaus Gaoną, apžvelgė svarbiausius Lietuvos žydų istorijos aspektus, pristatė žydų kultūros, paveldo, istorijos tyrimų ir sklaidos šiandienos Lietuvoje darbus ir kryptis.

Ji taip pat atsakė į gausius susirinkusių JT diplomatų, Niujorko žydų ir lietuvių bendruomenių narių klausimus.

2020 01 27 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt