šeštadienis, birželio 6 d.
Juodas debesis virš Ūkio banko nesisklaido
tiesa.com

Liūdna Ūkio banko veiklos istorija rutuliojasi toliau. Matyti ir pesimistiniai scenarijai, kurie nedžiugina nieko. Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas po Vyriausybės posėdžio pranešė, kad Ūkio bankas nemokus, svarstoma ir galimybė skelbti bankrotą. Konkreti banko ateities perspektyva bus aiški šiandien po 17 val. Lietuvos laiku.

Pasibaigus tam pačiam susitikimui Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius susirinkusiems žurnalistams leido suprasti, kad valstybė gali imtis gelbėti nemokų banką, kad būtų apginti žmonių interesai. Premjeras taip pat pabrėžė, jog reikia padaryti viską, kad Ūkio bankas pradėtų vėl veikti jau kitą savaitę. Ar tai realu, kol kas neaišku.

V. Vasiliauskas pripažino, kad ministrų kabinete apžvelgė situaciją, kuri tokia, kokios ir tikėtasi sustabdžius banko veiklą: ūkio bankas nemokus. Apie tai kalbos jau prasidėjo praėjusią savaitę, kai Ūkio banko valdytojai pareiškė nesupratę, kaip šis bankas funkcionavo, o jo pagrindinis akcininkas Vladimiras Romanovas nenori ir nėra finansiškai pajėgus išgelbėti banko.

Po susitikimo Vyriausybėje aiškėja, jog gali būti trys galimi Ūkio banko tolimesnio likimo scenarijai: bankrotas, pardavimas Šiaulių bankui, kuris susidomėjimą parodė praeitą savaitę, arba banką imsis gelbėti valstybę.

2013 02 18 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt