penktadienis, liepos 1 d.
Juodoji komedija Vilniuje: supykęs dėl žmonos ir brolio neištikimybės 13 kartų teistas vilnietis susprogdino granatą, taip išdavė narkotikų „tašką“
Dominykas Griežė
Policijos nuotr.
Pareigūnai gyrėsi sučiupę V. Knurovo brolį ir draugus, tačiau paaiškėjo, kad šie nekalti.

Vilniaus apygardos teismas prieš kurį laiką patylomis išnagrinėjo labai pikantišką istoriją, kurios siužetas tiktų ir juodajai komedijai: prieš tai 13 kartų teistas Valerijus Knurovas 2021-aisiais per Velykas, supykęs, kaip pats teigė, dėl žmonos ir brolio tarpusavio neištikimybės, kieme susprogdino sovietinę granatą, o į tai sureagavę pareigūnai V. Knurovo namuose aptiko trotilo, ginklų, taip pat narkotikų.

Per pastaruosius du dešimtmečius už grotų nuolat tai trumpiau, tai ilgiau pakliūdavęs V. Knurovas šįkart pasėdės ilgėliau – teisėjas Arūnas Budrys į neeilinę istoriją pakliuvusiam vilniečiui už keletą padarytų nusikaltimų skyrė 4 metus 1 mėnesį už grotų.

Į teismą keturioliktą kartą vyrą atvedusi istorija įvyko 2021 m. balandžio 4 d., per Velykas. Prieš vidurnaktį Naujojoje Vilnioje, B. Laurinavičiaus gatvėje, V. Knurovas kaimyno namo kieme susprogdino rusišką granatą RG-42, kurios galingumas buvo apie 115 gramų pagal trotilo ekvivalentą. Sprogusi granata apgadino kaimyno „Opel Zafirą“ ir namą, iš viso padarydama žalos už maždaug 1 tūkst. eurų.

Kaimynui tokie velykiniai fejerverkai nebuvo prie širdies, todėl kreipėsi į policiją. Tačiau V. Knurovo ir brolio namuose vykęs vakarėlis greitai pasibaigė, kai po granatos sprogimo visi svečiai išsilakstė namo, spruko ir pats šeimininkas, tad atvykusiems pareigūnams ir „Aro“ specialistams teko patiems aiškintis, kas įvyko.

Pareigūnai įtarė, kad sprogusi granata – ne vienintelis daromas nusikaltimas; įtarta, kad kvepia ir prekyba narkotikais. Kitą dieną palaukę pareigūnai sučiupo du vyrus, atvykusius į V. Knurovo namus, taip pat ir pastarojo brolį. Šis teigė, kad per Velykas ėmė pyktis su broliu, todėl nuėjo miegoti ir sprogimo nematė, o atvykę vyrai – jo ir brolio draugai.

Paties V. Knurovo namuose atlikus kratą rasta nemažai įdomybių. Paaiškėjo, kad vyro namuose yra dar du trotilo briketai, kurių bendra masė – 395 gramai, ZTP-50 modelio sprogdiklis, 16 „Makarov“ pistoletui skirtų šovinių, daugiau nei 57 gramai marihuanos, kurią V. Knurovas ir pats vartojo, ir platino, taip pat neaiškios kilmės asmens tapatybės kortelė ir vairuotojo pažymėjimas.

Patį V. Knurovą policija sučiupo kiek vėliau. Paaiškėjo, kad sulaikytas brolis ir du svečiai išties su šia istorija turėjo mažai ką bendro, tad vėliau tyrimas jų atžvilgiu buvo nutrauktas. O V. Knurovui teko stoti prieš teismą.

Pikantiška istorija

Nuo 2001 m. trylika kartų, daugiausia už vagystes, kartą už plėšimą ir šaltojo ginklo laikymą, teistas Naujosios Vilnios gyventojas kaltę pripažino. V. Knurovas teisme aiškino, kad gyvena sename name su žmona, broliu ir neįgalia motina, o po tėvo mirties jo kambaryje ir rado visą amuniciją – granatą, šovinių, trotilo briketus. Vyras taip pat turėjo dujinį pistoletą, tačiau teigė, kad jį pats pirko už 60 eurų iš neaiškaus girtuoklio, be to, jis buvo neveikiantis.

V. Knurovas teigė internete pasidomėjęs ir sužinojęs, kad rasta granata yra mokomoji, ne skeveldrinė.

Vyras pasakojo, kad per 2021-ųjų Velykas galbūt kilo konfliktas tarp jo ir žmonos – esą kol jis penkerius metus sėdėjo kalėjime, gyvenimo draugė miegojo su jo broliu. Dėl šios priežasties, teigė V. Knurovas, konfliktų šeimoje kildavo dažnai. Neapsikentusi žmona su uošviene išsikvietė taksi, o joms išėjus vyras nusprendė „papokštauti“ ir kieme susprogdino granatą, bet tik tada suprato, kad ji nėra mokomoji.

Po sprogimo nuteistasis teigė atidavęs granatos žiedą taksistui ir išvykęs pas draugą, kur ėmė vartoti alkoholį. Namuose vyras nesirodė dvi paras, kol galiausiai buvo sulaikytas prie parduotuvės. Į šią tikino užsukęs jau tada, kai ketino keliauti namo.

Teisme apklausti V. Knurovo brolis ir žmona, su vaikais gyvenanti atskirai, nurodė kitokias aplinkybes. Anot jų, prigėręs teisiamasis ėmė ieškoti priekabių, priekaištauti dėl vaikų ir kitų dalykų, todėl brolis ir nuėjęs miegoti, o žmona su vaikais, mama ir sese išsikvietė taksi ir išvyko. Kiek pagrįsti V. Knurovo aiškinimai apie neištikimybę, net sunku pasakyti.

Taboro čigonės „žolė“

Nors brolis, kaip tikino, neištikimavo su jo žmona, V. Knurovas teigė pastarąjį vaišindavęs „žole“, kuri buvo pas jį rasta.

Vyras teigė, kad jos nusipirko vieno vizito tabore metu – esą vežė į taborą čigonę ir pastarosios pasiteiravo, kur galima gauti šio narkotiko, o ji, lyg tyčia, už 300–400 eurų pardavė jam apie 80 gramų.

Pas V. Knurovą rasta marihuana buvo supakuota į maišelius, rastos ir svarstyklės, greičiausiai naudotos narkotikams sverti. Tačiau pats teisiamasis teigė, kad maišeliuose kanapes laikė, nes taip tiesiog patogiau buvo, o ne ruošdamas jas pardavimui. „Jei kažkur važiuoji, pasiimi maišelį“, – teisme aiškino vyras. O svarstykles esą naudodavo žiūrėdamas, ar jo kas neapsveria, kai nusipirkdavo narkotikų.

Nors rasti dalykai lyg ir indikuoja, kad „žole“ buvo ruošiamasi prekiauti, pats V. Knurovas teigė, kad narkotikus rūkė tik pats ir dar broliui kartais duodavo. Užteko ir to – pasidalijimą su giminaičiu tyrėjai kvalifikavo kaip platinimą.

Iš kur pas jį atsirado svetimi dokumentai, V. Knurovas visai negalėjo paaiškinti. Pats dokumentų savininkas teigė, kad jų pasigedo dar 2016-aisiais Vilniuje, Antakalnyje.

2022 05 09 10:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt