pirmadienis, kovo 1 d.
Kainų skirtumai Lietuvoje ir ES, ar lietuviai perka brangiau?
tiesa.com

Ne maisto prekių Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos valstybėse kainų tyrimą atlikusi Teisingumo ministerija bei Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sako, kad skirtumai nėra labai drastiški.

„Kainų svyravimas nėra labai didelis ir drastiškas, vienos kainos vienur mažesnės, kitur didesnės. Bet galima sakyti, kad palyginus faktines fizines parduotuves ir atsižvelgus į nuolaidų ir išpardavimų įtaką, kainų skirtumai būtų didesni“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė VVTAT direktorė Neringa Ulbaitė.

Pasak teisingumo viceministrės Irmos Gudžiūnaitės, tyrimo rezultatai atitinka praėjusių metų Eurostato duomenis, pagal kurios drabužių ir avalynės kainų lygmuo Lietuvoje sudaro 105 proc. Europos Sąjungos (ES) vidurkio.

„Lyginant su vienomis šalimis kainų skirtumai didesni, pavyzdžiui, aprangos kainos yra žemesnės Ispanijoje ar Portugalijoje, avalynė yra ženkliai pigesnė Belgijoje. Bet yra ir šalių, kur kainų skirtumai mažesni. Kiekviena ES šalis turi skirtingą kainos lygį, bet matome, kad Lietuvoje jis vidutiniškai didesnis keletu procentų nei kitose šalyse“, – spaudos konferencijoje teigė I. Gudžiūnaitė.

Viceministrė sako tikinti, kad prekybininkai sureaguos į šio tyrimo rezultatus ir drabužiai ar avalynė Lietuvos pirkėjams taps prieinamesni.

„Manome, kad viešumas ir atvirumas yra tas kelias, kuris padėtų didinti prekių prieinamumą vartotojams. Antra, jau pradedame vystyti dialogą su ES šalimis, pirmiausiai kaimyninėmis valstybėmis, ieškome bendrų priemonių, kurios padėtų mūsų rinkoje pažeminti kainas. Pradedame dialogą ir su Europos Komisija ir Europos Parlamentu, kur rudenį bus pradėtas tyrimas dėl prekių kainos ir kokybės santykio“, – kalbėjo I. Gudžiūnaitė.

Teisingumo ministerijos ir VVTAT užsakymu tyrimą atliko portalas Pricer.lt. Tyrimo metu rugpjūčio 7 dieną 12-oje ES šalių buvo palyginta 60 skirtingų ne maisto prekių kainų. Informacija apie prekių kainas buvo renkama internetinėse parduotuvėse. Prekių kainos buvo vertinamos be pridėtinės vertės mokesčio, kainos fiksuojamos be nuolaidų ir akcijų.

N. Ulbaitės teigimu, nustatyta, kad drabužių ir avalynės kainos tirtose ES šalyse skiriasi vidutiniškai 27 procentais. Buitinės technikos prekių kainos lygintos tik trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

2018 08 17 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt