ketvirtadienis, liepos 2 d.
Kalbos žinias pasitikrinti galima visada
tiesa.com

Nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai kibo į darbą. Švietimo ir mokslo ministerijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos suburta dešimties lietuvių kalbos specialistų grupė jau rengia užduotis 4-ajam konkursui.

Moksleiviai varžysis vasario mėnesį, bet išmėginti jėgas, patikrinti žinias esą galima kiaurus metus: jau atnaujinta konkurso svetainė lituanika.lt ir paskelbti nauji bandomųjų užduočių rinkiniai. Šiais metais jų net penki – visų konkurse dalyvaujančių vidurinių klasių testai (anksčiau buvo skelbiamas tik vienas testas).

Prisijungęs kaip svečias, kiekvienas vartotojas gali spręsti 6–10 klasių užduotis. Kompiuteris parenka iš viso dvidešimt penkias užduotis. Tarp jų dvi teorinės, kitos skirtos fonetikos, morfologijos, leksikos, sintaksės žinioms, rašybos įgūdžiams patikrinti.

Iki 4-ojo konkurso „Švari kalba – švari galva“ pradžios bus parengta daugiau kaip po tūkstantį naujų užduočių kiekvienai klasei. Šių mokslo metų konkursą planuojama rengti dviem etapais. Pirmasis etapas tradiciškai vyks mokyklose – ten, kur dalyviai mokosi, antrasis – Vilniuje. Į antrąjį etapą bus pakviesta po 20 geriausių pagal pirmo etapo rezultatus šeštokų, septintokų ir kitų klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti kovo mėnesį.

Pirmajame konkurse 2008 m. dalyvavo apie 2,5 tūkst. moksleivių, antrajame 2009 m. – 3 tūkst., o 2010 m. panoro dalyvauti daugiau nei 12 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos.

2010 10 27 19:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt