ketvirtadienis, spalio 1 d.
Kalėdinių eglučių kainos stiebiasi į viršų
tiesa.com

Pagrindinėse Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse jau sužibo kalėdinės eglės. Nors kai kuriems tautiečiams gruodžio pradžioje šventiškai nusiteikti, atrodo, per anksti, tačiau žaliaskarių dairytis pradėjo daugelis. Labiausiai žmones šiemet domina kainos.

Vilniuje žemiausios kainos – medelyne. Čia atvažiuoja tie pirkėjai, kurie ieško pigiausių eglių ir džiaugiasi galėdami nusipjauti eglę patys. Eglė iki metro kainuoja apie 3-4 eurus, didesnę galima įsigyti ir už 10 eurų ar daugiau. Dekoratyvinių šakų kainuoja vieną eurą ir mažiau.

Kaip pranešė portalas delfi.lt, prekybos centruose kalėdinių eglių dar nėra. Ten jomis pradedama prekiauti gruodžio viduryje. Tada ir pirkėjų daugiausiai sulaukiama. Teigiama, kad šiemet kainos prasidės nuo 13 eurų.

Tiesa, juos nesunkiai nukonkuruoja automobilių stovėjimo aikšelėse įsikūrę privatūs pardavėjai. Pas juos ir pasirinkimas didesnis, ir egulutės pigesnės. Išsirinkus gražiausią žaliaskarę iš paprastųjų, sidabrinių, baltųjų eglių ir kėnių, teks mokėti nuo 10 iki 100 eurų.

Šiemet gana aktyvi prekyba kalėdinėmis eglutėmis vyksta ir internetu. Maža eglutė vazonėlyje kainuoja apie 7 eurus, o didelė dviejų metrų eglė kainuotų 80 eurų.

Kalėdinių eglių kainos nuo euro įvedimo prieš dvejus metus pabrango smarkiai. Kai kurie pirkėjai teigia, kad kainos pasikeitė santykiu 1:1.

2016 12 07 12:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt