trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Kaltinimai V.Uspaskichui: „darbiečiai“ nuslėpė 25 mln. pajamų ir 23 mln. išlaidų
tiesa.com

Vilniaus apygardos teismo (VAT) posėdyje Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas pirmadienį paskelbė kaltinimus Darbo partijos (DP) pirmininkui Viktorui Uspaskichui, naujienų agentūrą BNS cituoja portalas Delfi.lt.

V.Uspaskichas, šiuo metu atstovaujantis Lietuvai Europos Parlamente, prokuroro buvo įvardytas kaip nusikalstamos organizuotos grupės dalyvis. Prokuratūros kaltinime skelbiama, kad politikas organizavo neteisėtą buhalterinės apskaitos tvarkymą, siekdamas išvengti finansavimo kontrolės ir norėdamas neteisėtai finansuoti partiją.

Prokuroras teisme teigė, kad nuo 2004 iki 2006 metų DP partijos dokumentuose nebuvo fiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais. Pamečiui skaičiuojant, anot teisėsaugininko, 2004-aisiais nebuvo fiksuota apie 13 mln. pajamų ir apie 13 mln. išlaidų, 2005-aisiais - apie 7,6 mln. litų pajamų ir apie 6,9 mln. išlaidų, o 2006-aisiais - apie 4,4 mln. litų pajamų ir apie 3,7 mln. litų išlaidų.

S.Versecko teigimu, V.Uspaskichas 2004-ųjų pavasarį pavedė kitai bylos kaltinamajai Vitalijai Vonžutaitei vesti teisės aktus pažeidžiančią buhalteriją. Anot kaltintojo, politikas 2004-2006 metais kontroliavo sistemingai vykdytą neoficialių lėšų apskaitą bei ja užsiėmusius asmenis.

Valstybinis kaltintojas taip pat paskelbė, kad nuo 2005-ųjų pradžios V.Vonžutaitė pavedė Nijolei Steponavičienei, kuri, kaip žiniasklaidoje skelbta, pradėjo bendradarbiauti su teisėsauga, nefiksuoti dokumentuose partijos lėšų formavimo. Šioji su DP nebuvo susijusi darbo santykiais. 

2011 10 17 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt