sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Kam lietuviai dažniausiai duoda kyšius?
tiesa.com

Lietuvoje korupcijos mastai mažėja, tačiau ne taip sparčiai kaip norėtųsi. Kas ketvirtas šalies gyventojas duoda kyšį medikams, mažesnė dalis – policininkams.

Būtent pastariesiems gyventojai kyšius duoda vis rečiau – vos 6 proc. iš visų apklaustųjų. 2013 metais tokių buvo gerokai daugiau – net 23 proc.

Plačiai paplitęs ir įsišaknijęs kyšininkavimas gydymo įstaigose. Medikams pakišas duoda kas ketvirtas gydymo įstaigoje apsilankęs Lietuvos gyventojas. Ši tendencija keičiasi labai nežymiai – šiemet kyšius medicinos įstaigų darbuotojams davė 24 proc. žmonių.

Negana to, panašu, kad žmonės kyšius duoda savanoriškai arba bent jau dėl to nepyksta. Nes nesąžiningus medikus ir pareigūnas bei kitų valstybinių institucijų darbuotojus skundžia retas kuris. Tik 7 proc. gyventojų nutarė apie kyšininkavimo atvejus pranešti atitinkamoms tarnyboms.

Vienintelė šalis, kurioje yra daugiau kyšininkavimo atvejų medicinos įstaigose nei Lietuvoje, - Rumunija. Ten kyšius duoda daugiau nei trečdalis gyventojų – 33 proc.

Tokius duomenis išplatino „Transparency International“, kurie pateikti Pasaulianiame korupcijos barometre. Tyrimas buvo atliktas Lietuvoje. „TNS“ bendrovė 2015 metų gruodį-2016 sausį apklausė 1501 šalies gyventoją.

2016 11 16 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt