trečiadienis, gegužės 27 d.
Karantinas Lietuvoje pratęstas, bet nuo pirmadienio sąlygos keičiasi iš esmės
Alfa.lt

Vyriausybė trečiadienį iki gegužės 11 d. pratęsė karantiną, bet jau nuo pirmadienio leido duris atverti muziejams, bibliotekoms, lauko kavinėms, kirpykloms ir grožio salonams, taip pat parduotuvėms, įsikūrusioms ir prekybos centruose.

Pakeistame nutarimo projekte dėl karantino leista organizuoti vairavimo ir orlaivių valdymo egzaminus, užsiimti kai kuriuo sportu atvirose erdvėse, t. y. lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, taip pat zoologijos, botanikos soduose.

Maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos ir ortopedijos priemonių parduotuvės nuo šiol galės veikti, net jei jos įrengtos prekybos centruose.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigas galės lankyti ne didesnės nei dviejų asmenų grupės arba didesnės, jei tai yra vienos šeimos nariai. Šios įstaigos, taip pat ir kirpyklos bei manikiūro paslaugas teikiantys salonai privalės užtikrinti 10 kv. metrų plotą vienam asmeniui arba jei paslaugas tuo metu teiks tik vienam klientui.

Be kita ko, leista dirbti prekybos kioskams, jei jie turi atskirą įėjimą iš lauko – vienu metu galima aptarnauti vieną pirkėją. Turguje nuo kitos savaitės taip pat bus galima prekiauti sodinukais, augalais, sėklomis ir trąšomis.

Nutarime taip pat nuo pirmadienio leista nebedėvėti apsauginės kaukės valgant viešojo maitinimo įstaigose.

Praėjusią savaitę Vyriausybė jau leido dirbti ne maisto parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, taip pat smulkioms remonto, buities paslaugų įmonėms.

Vėliau planuojama atverti visas viešojo maitinimo įstaigas ir sveikatos paslaugas, sporto klubus, laisvalaikio ir pramogų centrus, švietimo įstaigas. Ketvirtuoju etapu būtų leidžiami masiniai renginiai.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Lietuvoje kovo 16 d. įvestas karantinas: sustabdyta visų ugdymo įstaigų veikla, užsidarė dauguma prekybos vietų, išskyrus maisto produktų parduotuves ir vaistines.

2020 04 22 14:31
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt