pirmadienis, birželio 1 d.
Karantino grimasos: Vilniuje net ne parduoda, o dovanoja barą
Alfa.lt

Dėl koronaviruso epidemijos įvedus karantiną kavinės, barai, restoranai ir naktiniai klubai išgyvena itin sunkius laikus – ne vienas priverstas užsidaryti, kiti nežino, ar pasibaigus karantinui atvers duris. Situacija tokia, jog barą galima net ne nusipirkti, o gauti dovanų.

Tokia situacija – ne iš komedijos ar absurdo filmo: verslininkas, alaus someljė Vidmantas Čičelis prieš kelias dienas paskelbė, kad dovanoja Vilniuje, Šiaurės miestelyje veikusį barą „Local Pub 3“.

„Kažkas žinote, kažkas ne, bet baras „Local pub 3“ uždaromas visam laikui. Tai nusprendžiau per dieną po mokyklų uždarymo. Yra kelios to priežastys:

Karantino metu nežinau ar sugebėsiu mokėti nuomą iš savo santaupų už abu barus. Pasirinkau saugesnį variantą – saugoti vieną.

Jei sugebėsiu sumokėti nuomą karantino metu, nesu tikras, kad sugebėsiu išlaikyti abu barus po karantino, kol jis taps pelningu.

Baras vis dar buvo nepelningas, bet buvo aiškus augimas ir tikrai svarstėme apie lauko terasos įrengimą. Skaičiavau, kad nuo rudens baras turėjo save išlaikyti.

Atėjo laikas viską, kas mano išmontuoti ir išsivežti. Nuoma apmokėta iki gegužės 15. Liko nebedaug.

Kadangi aš labai tingiu viską išmontuoti, išardyti ir išsivežti. Kadangi baras buvo įrengtas su labai didele dalimi manęs. Kadangi lankytojų srautas augo. Kadangi tikiu, kad toje vietoje baras gali būti ir gali gyvuoti. Matyt todėl mano pasąmonė sako, kad reikia įdomaus eksperimento.

Dovanoju 49% baro. Svajojote turėti barą? Norite jame tvarkytis taip, kaip jums atrodo geriausia? Norite turėti nemokamą konsultantą, turintį tikrai daug patirties šiame versle? Dovanoju pusę baro ir visišką laisvę“, – savo svetainėje rašė V. Čičelis.

Susisiekus su someljė, V. Čičelis patikino, kad tai nėra pokštas – alaus žinovas išties faktiškai dovanoja baro įrangą, perleidžia patalpas, už kurių nuomą, tiesa, teks mokėti.

„Mes nutarėme tą barą uždaryti dėl ekonominės krizės. Kadangi turime du barus, neaišku, kiek viskas tęsis, nusprendėme, kad vieną barą uždarinėjame, nelaukiame, nes dviejų barų galime neišlaikyti. Pasilikome tą, kuris yra seniau dirbantis ir pelningai dirbantis. Kadangi reikėjo išsikraustyti, man šovė mintis, kodėl nepadėti kažkam įgyvendinti savo svajonę – turėti savo barą“, – sakė V. Čičelis.

Anot verslininko, dovanojamame bare galima nedelsiant pradėti veiklą. „Viskas įrengta nuo A iki Z, ateini ir dirbi iškart, – teigė someljė. Pasiteiravus, ar nebūtų logiškiau bare esančią įrangą tiesiog parduoti, o patalpas grąžinti savininkams, V. Čičelis sakė, jog tokie veiksmai sudarytų papildomų rūpesčių, be to, ne viską įmanoma išvežti. – Įrangą galėčiau išsivežti, bet reiktų išmontuoti viską, vežti. Plius, interjero neišveši, o į jį darbo daug įdėta.“

Tačiau someljė teigė, kad barą padovanos ne kiekvienam, yra dvi sąlygos – ieško žmogaus, kuris pats dirbtų bare ir turėtų lėšų bent pusmečiui sumokėti nuomos mokestį ir komunalinius mokesčius.

„Kalba neina apie tuos žmones, kurie turi pinigų, galvoja, duosiu truputį, kažkas už mane padirbs. Čia yra grynai žmogui, kuris nori jame dirbti, užsidirbti ir būti bare visą laiką. Viena sąlyga yra, kad jis turi pats dirbti, kita sąlyga – jis turi pusei metų užtikrinti, kad baras neturės jokio nuostolio“, – sakė V. Čičelis.

2020 04 23 15:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt