sekmadienis, liepos 3 d.
Kariuomenė perspėja: gyventojai keliuose išvys karinių priemonių kolonas
tiesa.com
BNS Foto
NATO Priešakinių pajėgų batalionas Pabradėje

Lietuvos oro erdvėje, sausumoje ir jūroje prasidedant tarptautinėms pratyboms, gyventojai keliuose išvys karinių priemonių kolonas, trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė.

Per pratybas bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika, pranešė kariuomenė.

JAV Sausumos pajėgų Europoje ir Afrikoje organizuojamos kasmetinės tarptautinės pratybos „Greitas atsakas 2022“ (angl. „Swift Response 2022“) vyks gegužės 6–20 dienomis.

Šiomis pratybomis bus demonstruojamas gebėjimas vienu metu vykdyti oro desanto operacijas Šiaurės ir Rytų Europoje, Baltijos šalyse ir Balkanuose, jose dalyvaus apie 9 tūkst. karių iš 17 NATO ir partnerių šalių.

Pratybų veiksmai bus vykdomi Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone, ir aplinkiniuose rajonuose.

Gegužės 5 dieną Gaižiūnų poligone taip pat prasideda tarptautinės karinės pratybos „Geležinis vilkas 2022 I“, jos glaudžiai susijusios su „Greitas atsakas 2022“ mokymais.

Dvi savaites truksiančiose pratybose dalyvaus apie tūkstantį karinės technikos vienetų – tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto ir daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Lietuvos bei kitų NATO valstybių.

Baltijos jūroje Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje gegužės 6–20 dienomis vyks tarptautinė nesprogusios amunicijos paieškos ir nukenksminimo operacija „Atvira dvasia 2022“ (angl. „Open Spirit 2022“), tuo pačiu metu vyks ir tarptautinės narų išminuotojų pratybos „EODEX 2022“.

Karinių jūrų pajėgų organizuojamuose mokymuose ir išminavimo operacijoje dalyvaus 13 karinių laivų, devynios narų-išminuotojų komandos ir kiti specialistai iš 13 NATO šalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 04 16:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt