sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Kariuomenė švaistė pinigus: peilis duonai kainavo 142 eurus
tiesa.com

Lietuvoje skandalas – po atlikto tyrimo paaiškėjo, kad Krašto apsaugos ministerija nupirko kareiviams virtuvės įrankių aštuonis kartus brangiau nei tie patys daiktai kainuoja rinkoje.

Šioje precedento neturinčioje istorijoje paaiškėjo ir daugiau įžūlaus įstatymo pažeidimo faktų.

Tyrimą atlikusi Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pateikė ir kainas, kiek atsakingi asmenys iš Lietuvos kariuomenės sumokėjo už peilius, šakutes, pjaustymo lenteles ir kitus virtuvinius reikmenis. Nors visus šiuos įrankius rinkoje buvo galima nusipirkti aštuonis kart pigiau, atsakingi asmenys juos pirko iš vienos vienintelės viešųjų pirkimų konkurse pasiūlymą pateikusios bendrovės "Nota bene". 

Pirkimai buvo atlikti 2014-aisiais metais, jų vertė buvo 173,8 tūkst. eurų arba daugiau nei 600 tūkst. litų. Už šiuos pinigus įsigyta pjaustymo lentelė, kainavusi 180 eurų, kurios vertė parduotyvėje - 23 eur. Duonriekis peilis prekybos centre tuo metu kainavo 13 eurų, bet kariuomenė sumokėjo už jį 142 eurus.

Lietuvos kariuomenei brangiau kainavo ir šakutė kepsniams - 184 eurus, kiaurasamtis - 70 eurų, galąstuvas - 103 eur, peilis mėsai kapoti - 250 eur, sietelis - 161 eur, o skirtingų dydžių kiaurasamčiai įsigyti už 243 ir 258 eurus. 

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas antradienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad nusipirktų įrankių Lietuvos kariuomenė nenaudoja ir jie jau dvejus metus guli sandėlyje. Jis taip pat teisinosi, kad nuo 2014-ųjų metų jie bando išsiaiškinti sukčiavimą, tačiau iki šiol jiems nepavyko to padaryti. 

J. Olekas tvirtino, kad Krašto apsaugos ministerija netgi buvo kreipusis į Generalinę prokuratūrą, tačiau ši pradėjusi tyrimą vėliau jį nutraukė. 

Žurnalistai ir visuomenės veikėjai į viešumą išlindus faktams apie skandalingą valstybės pinigų lėšų švaistymą, ragino atsistatydinti Krašto apsaugos ministrą J. Oleką, tačiau jis savo kaltės sandoriuose su "Nota bene" nemato ir pasitraukti iš posto neketina. 

2016 08 30 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt