sekmadienis, liepos 3 d.
Karo pabėgėliai: kokių profesijų atstovų į Lietuvą atvyko daugiausia?
Alfa.lt
Scanpix
Ukrainiečiai

Atvykusių į Lietuvą nuo karo bėgančių ukrainiečių skaičius perkopė 50 tūkstančių. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, į šalį atvyksta įvairių profesijų asmenys, tačiau tarp atvykstančių dominuoja statybos, prekybos, sveikatos specialistų, ekonomikos ir vadybos sričių atstovai.

Daugiau nei 20 tūkst. atvykusių ukrainiečių sudaro nepilnamečiai bei keli tūkstančiai pensinio amžiaus žmonių. Departamento duomenys rodo, kad kiek daugiau nei 25 tūkst. karo pabėgėlių yra darbingo amžiaus žmonės.

Tarp atvykusiųjų daugiausia registruota prekybos srityje dirbančių ukrainiečių – 2,1 tūkst. Sveikatos apsaugos srityje dirbančių asmenų – beveik 2 tūkst. Į Lietuvą atvyko nemažai ir kulinarijos, vadybos, apskaitos bei ekonomikos specialistų – apytiksliai po 1,8 tūkst. asmenų.

Beveik 1,4 tūkst. atvykusių karo pabėgėlių yra statybos sektoriaus atstovai. Migracijos departamentas registravo kiek daugiau nei 1,2 tūkst. mokytojų ir 742 ukrainiečius darželio auklėtojus.

Kol kas tarp atvykusių ukrainiečių mažiausiai registruota analitikos, kontrolierių ir vadovų profesijos atstovų.

Maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių – 16,7 tūkst. – registruota Vilniaus registracijos centre, 7,3 tūkst. – Kauno centre, Klaipėdos centre registruota beveik 5,7 tūkst. migrantų, o Alytaus registracijos centre – beveik 5 tūkst.

Šiaulių ir Marijampolės centrai karo pabėgėlių registracijos nebevykdo, čia atitinkamai priimta beveik 2,4 ir 1,6 tūkst. ukrainiečių.

5,3 tūkst. į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, beveik 15 tūkst. – nuo šešerių iki 17 metų, 2,3 tūkst. žmonių – vyresni nei 65-erių.

Didžioji dalis atvykusiųjų – moterys ir vaikai, tačiau Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad fiksuoja karo pabėgėlių iš Ukrainos situacijos pokyčius. Į Lietuvą pastaruoju metu atvyksta daugiau jaunų asmenų, tarp jų – vyrų.

Nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios iš šalies išvyko apie 5,2 mln. žmonių, dar per 7,7 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus, bet liko Ukrainoje.

2022 05 05 09:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt