ketvirtadienis, liepos 9 d.
Karštis Lietuvoje muša rekordus
tiesa.com

Šį savaitgalį oro temperatūra Lietuvoje pakils į neregėtas aukštumas. Penktadienį termometro stulpelis laikysis virš 30 laipsnių, tačiau sinoptikai perspėja, jog jutiminė temperatūra gali siekti 42 laipsnius šilumos.

Didžiausias karštis laukia pajūrio gyventojų bei svečių. Meteorologų teigimu, ši kaitra atkeliavo į Lietuvą iš Šiaurės Afrikos – tai kol kas karščiausia šios vasaros diena. Hidrometeorologijos tarnybos atstovės teigimu, toks karštis nepraeina savaime, tad šį vakarą bei antroje savaitgalio pusėje laukiama audros, škvalo su liūtimis ir kruša.

Joninių išvakarėse, sekmadienį, kai kuriose Lietuvos vietose palis, tačiau įdienojus laikysis apie 25-28 laipsnių šilumos.

Specialistai įspėja, kad aukščiausiai oro temperatūrai perkopus 30 laipsnių ribą kyla didelis pavojus žmogaus sveikatai. Karštomis dienomis svarbu laikytis visų rekomendacijų, kaip elgtis esant kaitrai, siekiant apsaugoti savo ir aplinkinių sveikatą.

Karštą dieną patariama likti namuose, vengti tiesioginių saulės spindulių arba ją susiplanuoti vėsiose patalpose: bibliotekoje, kino teatre, prekybos centre ir pan. Patalpose patariama naudoti ventiliatorius ar oro kondicionierius, tik svarbu prižiūrėti, kad patalpos oro temperatūra nebūtų žemesnė nei 18 laipsnių. Langus galima uždengti užuolaidomis, roletais ar medžiaga su aliuminio paviršiumi, kuri atspindėtų saulės spindulius.

Karštą dieną gerti reikia dažniau nei ima troškinti – skysčius gerkite nuolat, po truputį, visą dieną, nelaukdami, kol ištrokšite. Geriausiai tam tinka mineralinis, mineralizuotas, geriamasis arba pasūdytas vanduo. Reikėtų vengti skysčių su kofeinu, alkoholiu ir gėrimų su cukrumi ar saldikliais – jie skatina didesnį skysčių išsiskyrimą.

Nepatartina valgyti riebaus ir sunkiai virškinamo maisto, labiau tinka skysti produktai, lengviau pasisavinami liesi pieno produktai, vaisiai ir daržovės.

2013 06 21 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt