pirmadienis, kovo 1 d.
Kauniečių sugalvota dezinfekavimo priemone domisi užsienio klientai
Alfa.lt

Kaune įsikūrusios bendrovės „Efektyvūs saugos sprendimai“ sukurta patalpų dezinfekavimo technologija „Dezifog“ jau pelnė pripažinimą tiek Europoje, tiek JAV, o preparato poreikį smarkiai sustiprino tebesitęsianti kova su koronavirusu, rašo „Lietuvos rytas“.

„Niekas panašaus veiksmingumo produkto nėra pagaminęs ir šiuo metu negali pasiūlyti rinkai“, – sako bendrovės vadovas Tomas Degutis.

Preparato veiksmingumą patvirtino tyrimai, kuriuos atliko nepriklausoma tarptautinė bendrovė „J.S.Hamilton Baltic“. Pasak jos laboratorinių paslaugų ekspertės Erikos Zakės, tyrimai buvo atliekami siekiant išsiaiškinti „Dezifog“ efektyvumą naikinant tuberkuliozės bei COVID-19 sukėlėjus.

„Tyrimų metu nustatyta, kad „Dezifog“ ypač aktyviai naikina apvalkalus turinčius virusus. Būtent toks yra COVID-19 ligos sukėlėjas", – aiškino E.Zakė.

Lietuvos įmonės išradimu jau susidomėjo klientai užsienyje – ši technologija naudojama Vokietijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Latvijoje, Estijoje. Netrukus pirmoji siunta turėtų pasiekti Jungtinę Karalystę, tačiau dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos kilo nesklandumų muitinėje. Derybos dėl bendradarbiavimo vyksta su amerikiečiais. 

2021 02 13 12:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt