ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
Kauno kriminalinės garsenybės Asilo galas: neišgelbėjo ir labai sunki liga
Dominykas Griežė
YouTube
Mindaugas Mažeika-Asilas

Su Agurkiniais ir kitomis Kauno grupuotėmis siejamas Mindaugas Mažeika (gim. 1975 m.), dėl savo neprognozuojamo elgesio gavęs Asilo pravardę, dar ilgus metus praleis už grotų, o gal ir apskritai nebeišeis į laisvę dėl sunkios onkologinės ligos. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) šią savaitę atmetė itin gerai parengtus Asilo ir jo advokato skundus, todėl skandalingai pagarsėjusiam nusikaltėliui nebeliko galimybių dar belstis į teisėjų širdis.

LAT teisėjų kolegija šią savaitę pripažino, kad A. Mažeika pagrįstai nuteistas 12 metų laisvės atėmimo bausme. Tačiau Asilas nepasiekė ir kito savo tikslo – nusikaltėlis mėgino įtikinti, kad dėl sveikatos būklės negali atlikti laisvės atėmimo bausmės.

Mafijos stiliaus nužudymas

Asilo pravardę turintis kaunietis pastaraisiais metais garsėjo kaip itin skandalingas nusikaltėlis, pasižymintis neprognozuojamu elgesiu, kuriam įtakos turėjo ir vartojamos narkotinės medžiagos. Apie dešimtį teistumų turintis M. Mažeika ypač pagarsėjo 2018-aisiais, kai į jo nuomojamo buto duris Kaune jėga veržėsi ir ugniagesiai, ir pareigūnai, gavę žinių apie pagrobtą merginą – kaip vėliau paaiškėjo, M. Mažeika, būdamas apsvaigęs nuo narkotikų, sumušė savo draugę.

Pastaruoju metu Asilo siautėjimas nutrūkęs dėl paprastos priežasties – vyras pateko už grotų dėl žmogžudystės, už kurią buvo nuteistas kalėti 12 metų. Pastarąją M. Mažeika įvykdė 2016 m. kovo 29 d., Kaune, kai iš perdaryto pistoleto ar pistoleto kulkosvaidžio, kuris iki šiol nerastas, dviem šūviais į galvą nužudė taip pat su Agurkiniais sietą 31 metų Igorį Laškevičių.

Nužudyto vyro kūnas buvo nuvežtas ir numestas miškelyje Lapių apylinkėse ir rastas po kurio laiko, o automobilis „VW Golf“, kuriuo, kaip įtarta, M. Mažeika vežė lavoną, buvo sudegintas Domeikavoje. Kad automobilio padegimas buvo Asilo darbas, teisme galiausiai neįrodyta, iki šiol nerasti nei ginklas, kuriuo nušautas I. Laškevičius, nei automobilis „Honda Accord“, kuriame vyras buvo nužudytas.

Dėl kokių priežasčių Asilas nušovė tariamai savo „labai gerą draugą“, galima tik spėlioti. Tačiau kriminalistai, slapta sekę M. Mažeiką ir įrašinėję jo telefoninius pokalbius, surinko įrodymų, kad tądien abu vyrai važinėjo ir ieškojo, kur gauti kokaino, o kai kuriuose įrašuose girdimas keistas, neva priešmirtinis I. Laškevičiaus gargaliavimas.

Pats M. Mažeika teisme buvo pateikęs painią istoriją, kad išties su I. Laškevičiumi tą vakarą ieškojo narkotikų, kai sugedo turėta „Honda“. Tuomet vyrai esą per pažįstamą susiveikė „VW Golf“ ir juo nuvažiavo pas M. Mažeikos pažįstamą, tačiau šis atsisakė bendrauti su I. Laškevičiumi, o šis esą tuomet sėdo prie automobilio vairo ir iškeliavo vienas ieškoti narkotikų. Daugiau I. Laškevičiaus gyvo tikriausiai niekas nematė.

Atkaklūs veikėjai

2016 m. kovą prasidėjusi Asilo epopėja pasibaigė šią savaitę, kai galutinį žodį tarė Aukščiausiasis Teismas. Pastarojo verdikto M. Mažeika jau negali skųsti, tačiau teorinė tikimybė, kad žinomas nusikaltėlis, pablogėjus sveikatai, būtų paleistas į laisvę, dar išlieka.

Pirmąjį nuosprendį M. Mažeika išklausė 2019 m. rugpjūtį Kaune. Tąkart vyras buvo pripažintas kaltu ir dėl nužudymo, ir dėl automobilio padegimo, ir dar dėl 2017 metais įvykusio bandymo papirkti pareigūnus. Šių metų pradžioje apeliacinis teismas nuosprendį M. Mažeikai paskelbė antrąkart – kaunietis buvo išteisintas dėl automobilio padegimo, tačiau vis dar pripažintas kaltu dėl žmogžudystės ir bandymo papirkti pareigūnus, jam paskirta 12 metų laisvės atėmimo bausmė nė kiek nesušvelnėjo.

M. Mažeika taip pat turėtų nužudyto I. Laškevičiaus žmonai ir sūnui, kuriam, kai tėvas buvo nužudytas, tebuvo keli metukai, sumokėti po 20 tūkst. eurų.

Po ilgus metus už grotų garantavusio Lietuvos apeliacinio teismo verdikto M. Mažeika kartu su advokatu Ričardu Girdziušu kruopščiai paruošė skundus, kurie LAT teisėjus turėjo įtikinti, kad žinomas nusikaltėlis turėtų būti iš naujo teisiamas dėl žmogžudystės arba atleistas nuo laisvės atėmimo bausmės dėl prastos sveikatos.

Kruopščiai paruoštuose skunduose M. Mažeika su gynėju tikino, kad žemesnės instancijos teismai pro pirštus pasižiūrėjo į visą bylą ir nuteisė Asilą net neturėdami įrodymų – nerastas ginklas, ant paties M. Mažeikos taip pat nerasta šūvių pėdsakų, galų gale ir liudininkų nėra.

Anot nuteistojo ir advokato, teisėjai taip pat buvo šališki – į paties M. Mažeikos ir jam palankių liudytojų parodymus žiūrėjo kritiškai, tuo tarpu I. Laškevičiaus žmonos parodymus vertino labai rimtai, nors moteris pati pripažino, kad jos vyrą ir M. Mažeiką siejo draugiški santykiai, todėl keršto motyvas atmestinas.

Užkliuvo ir kriminalistų daryti pokalbių įrašai – pastarieji, anot skundų autorių, apskritai kelia abejonių, ar buvo įrašyti teisėtai: kriminalistai M. Mažeiką sekė vykdydami tyrimą dėl narkotikų, tačiau pastarasis taip ir nevirto byla. Privatūs įrašai, anot M. Mažeikos ir jo gynėjo, turėjo būti sunaikinti po trijų mėnesių, tačiau vis tiek buvo išsaugoti.

M. Mažeika taip pat teigė, kad neva mirštančio I. Laškevičiaus gargaliavimas išties buvo vandens pypkės burbuliavimas.

Asilas, kaip minėta, turėjo ir planą B – jeigu jau neįrodys savo nekaltumo, gal bent įtikins, kad yra pernelyg sergantis, kad galėtų sėdėti pataisos namuose. Anot M. Mažeikos, jį įvertinę ekspertai konstatavo, kad pataisos namuose niekas ligoniui, turinčiam IV stadijos kraujo vėžį, neužtikrins būtinosios pagalbos ir tinkamos priežiūros, o Laisvės atėmimo vietų ligoninėje reikiamo gydymo jis taip pat negautų.

Smūgis: kaltas ir laisvės nematys

LAT teisėjai, išnagrinėję A. Mažeikos ir R. Girdziušo skundus, jokios malonės neparodė – spalio 12 d. priimtas sprendimas netenkinti skundų ir palikti garsiam Kauno nusikaltėliui laisvės atėmimo bausmę.

Anot teismo, Asilas su advokatu savaip interpretavo liudytojų parodymus ir įkalčius, kitaip tariant, žvelgė taip, kaip jiems buvo palanku.

Atsižvelgta ir į tai, kad M. Mažeiką labai klampino įrašyti jo telefoniniai pokalbiai – nusikaltėlis pagalbos kvietėsi savo tėvą, pažįstamų prašė, kad leistų jam nusiprausti ir persirengti purvinus drabužius (greičiausiai taip naikindamas įkalčius).

Dėl ligos M. Mažeika irgi jokios malonės nesulaukė – nors apeliavo į tai, kad jam nustatyta ne tik sunkios formos limfoma, bet ir kepenų C virusas, teisėjai konstatavo, kad susirgimai Asilui buvo nustatyti dar prieš įvykdant žmogžudystę, tačiau net sunki liga nesutrukdė atimti kito žmogaus gyvybę, tad pasėdėti už grotų irgi neturėtų sutrukdyti.

2021 10 15 16:32
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt