šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Keikūnas emigrantas šokiravo žiūrovus
tiesa.com

Šią savaitę per LRT kanalą laida „Emigrantai“ sukėlė tikrą audrą. Žiūrovai paspiktino siužete rodytu interviu su emigrantu, kuris kalbėdamas nuolatos keikėsi, ir tuo, kad toks reportažas apskritai buvo parodytas per nacionalinį transliuotoją geriausiu laiku, kai šią laidą galėjo pamatyti ir mažiausi žiūrovai.

Nors beveik kas trečias emigranto žodis buvo cenzūruojamas, žiūrovai be didesnių sunkumų tikrai galėjo suprasti, ką žurnalistės Akvilės Kavaliauskaitės kalbinamas lietuvis Mindaugas sako.

Šiuo metu D. Britanijos Liverpulio mieste gyvenantis Mindaugas Prokopas atvirai pasakojo, kaip pakliuvo į vergovę ir vištų fabrike kartu su dar šešiais tautiečiais dirbo be poilsio, o pinigines baudas gaudavo net už neišplautą kavos puodelį. Vyrai vergvalždius padavė į teismą. Buvę darbdaviai kaltinami išnaudojimu ir prekyba žmonėmis.

Apie savo gyvenimą pasakodamas vyriškis nei vieno sakinio nesurezgė be keiksmažodžio.

Lietuvos Anglijoje gyvena devynerius metus, tačiau angliškai nekalba. Prieš kelis metus vištų fabrike vergavęs vyras susižalojo nugarą, tačiau į medikus kreipėsi tik dabar, praėjus ketveriems metams.

Šiuo metu niekur nedirbantis vyras neturi ir jokių pajamų.

Mindaugas pasakojo, kad Anglijoje jam gyvenimas nesusiklostė taip sėkmingai, kaip tikėjosi. Jis tvirtino, kad jeigu atsuktų laiką atgal, į D. Britaniją nevažiuotų. Į Lietuvą grįžti emigrantas neketina, jis laukia jam palankaus teismo sprendimo ir kol buvę darbdaviai sumokės kompensaciją.

Nemato nieko blogo

Portalas delfi.lt žurnalistai susisiekė su LRT generalinio pavaduotoju Rimvydu Paleckiu. Jis iki šiol pokalbio reportažo nematęs, jį pažiūrėjęs tik kilus triukšmui. Po peržiūros pavaduotojas sakė nieko blogo neišvydęs.

„Tokių žmonių tiesiog yra – patinka jie mums ar ne. Dalis tokių, kaip Mindaugas, liko Lietuvoje, kita dalis – emigravo. Aš čia tikrai nematau nieko tokio, dėl ko turėtume sakyti, jog siužeto nereikėjo rodyti. Reikėjo. Pats kadaise kūriau laidas ir, jei būčiaau turėjęs tokį personažą, tikrai jį rodyčiau. Galbūt tik paprašyčiau mažiau keiktis“, - sakė R. Paleckis.

2016 01 20 14:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt