pirmadienis, sausio 17 d.
Kelionių planavimo įpročiai pradeda grįžti į priešpandeminį lygį. Kur keliaus lietuviai 2022-aisiais?
Goda Košinskytė
Unsplash
Oro uostas

Kelionių agentūrų atstovai teigia, kad kelionių planavimo įpročiai pradeda grįžti į priešpandeminį lygį. Tarp atostogautojų populiariausios lieka Turkijos, Graikijos ir Bulgarijos kelionių kryptys, tačiau vis aktyviau ieškoma ir dar neatrastų šalių.

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ komunikacijos vadovė Dovilė Zapkutė teigia, kad išankstinis kelionių planavimas iki pandemijos buvo įprastas Baltijos šalių keliautojams, o šių metų trečiojo ketvirčio rezultatai parodė, kad turizmo rinka pamažu grįžta prie įprasto išankstinių kelionių planavimo, mažėja paskutinės minutės pardavimų.

„Lapkritį visose rinkose atlikome tyrimą, kurio metu siekėme išsiaiškinti žmonių atostogavimo įpročius. Tyrimas atskleidė, kad 38 proc. lietuvių per pandemiją atostogavo mažiau, nei yra įpratę, 27 proc. apklaustųjų atsisakė kelionių į užsienį, o 8 proc. apskritai neatostogavo. Tad tikėtina, kad ateinančiais metais žmonės bus linkę kompensuoti neišnaudotas galimybes pailsėti ir tai dar labiau išryškins išankstinių atostogų planavimo tendenciją“, – Alfa.lt pasakojo D. Zapkutė.

Ji tikina, kad keliautojai išvarginti pandemijos sukeltų ribojimų ne tik grįžta į jau pamėgtus kurortus, bet ir vis aktyviau ieško dar neatrastų šalių ir vietų, siekia patirti kažką naujo: „Prognozuojame, kad nemažai dėmesio sulauks mažiau atrastos atostogų kryptys. Šią tendenciją pajutome dar šiais metais, kai keliautojų susidomėjimas augo tokiomis kryptimis kaip Juodkalnija, Graikijos salos Kefalonija, Korfu, Portugalijai priklausanti Madeiros sala.“

Kelionių agentūros „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė sako, kad, prasidėjus pandemijai, dėl neapibrėžtos turizmo situacijos keliones lietuviai planavo atsargiau, dažniausiai įsigydavo paskutinės minutės pasiūlymą.

„Augantis visiškai paskiepytų žmonių skaičius, aiškūs keliavimo saugos reikalavimai, kelionių draudimas nuo COVID-19 lėmė, kad gyventojai vėl linkę planuoti savo keliones iš anksto, sparčiai pildosi vietos naujojo vasaros sezono skrydžiuose. O tie, kurie vis dar nesiryžta keliauti į užsienį, renkasi kaimynines šalis arba keliauja po Lietuvą. Atostogų Lietuvos ir Latvijos pajūryje populiarumas itin išaugo pandemijos metu, tačiau ir šiuo metu tai vis dar dažna“, – situaciją komentavo I. Aukštuolytė.

Ji pridūrė, kad šiuo metu jau užimta beveik 30 proc. vasaros sezono kelionių vietų.

Pasak kelionių agentūrų atstovių, populiariausia tautiečių atostogų kryptis jau daugelį metų yra Turkija. Populiarumu nenusileidžia Graikija ir Bulgarija. Vasarą yra itin mėgstami Ispanijos ir Italijos kurortai, Maljorka. O naujoji lietuvių traukos vieta – Madeiros sala Portugalijoje.

Atstovės patvirtino, kad gegužės–spalio mėnesiai turizmo industrijoje patys aktyviausi, populiariausi atostogų mėnesiai lieka liepa ir rugpjūtis.

„Labiausiai keliautojus domina tos datos, kurios sutampa su šventinėmis dienomis ir taip su laisvadieniais jie pasiilgina atostogas, tad nemaža dalis lietuvių Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Jonines ir kitas kasmetines šventes praleis atostogaudami užsienyje. Kaip ir kasmet, dažnai planuojamos kelionės moksleivių atostogų metu“, – atskleidė kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė.

„Baltic Tours“ atstovė Rasa Levickaitė pabrėžė, kad kelionės kelerius metus išlaikė stabilias kainas, net šiek tiek pigo: „Tai susiję su milžiniškais nuostoliais turizmo sektoriuje, tačiau yra fiksuotos išlaidos, tokios kaip orlaivių eksploatacija, kuras, higienos palaikymas, šie kaštai sudaro fiksuotą kelionės paketo dalį, kuri negali pigti.“

R. Levickaitė būsimus keliautojus perspėja, kad kelionės ateinančiais metais „tikrai brangs, nes brangsta darbo jėga, kuras, pagaliau visas pasaulis susiduria su infliacija, pandemijos sukeltais finansiniais padariniais“.

„Jei atsiras galimybė daugiau keliauti, automatiškai paslaugų tiekėjai reaguos į paklausą ir nustatys atitinkamą kainodarą. Tikėtina, kad per ateinančius kelerius metus kelionės brangs apie 10 proc.“, – Alfa.lt situaciją komentavo „Baltic Tours“ atstovė.

2022 01 03 16:56
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt