sekmadienis, gruodžio 5 d.
Kelmės ir Trakų rajonų merų rinkimai įvyko sklandžiai (papildyta)
BNS
Fotobankas

Renkant merus Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybėse antrasis turas įvyko be didesnių pažeidimų ar incidentų, sekmadienį pasibaigus balsavimui pranešė Vyriausioji rinkimų komisija ir policija.

„Rinkimai vyko pakankamai sklandžiai, kaip ir pirmame ture, kažkokių rimtų skundų dėl papirkimų ar dėl šiurkščių Rinkimų įstatymo pažeidimų rinkimų dieną nebuvo fiksuota“, – sekmadienio vakarą spaudos konferencijoje sakė VRK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariato viršininkas Dalius Prakuraitis teigė, kad Kelmėje pareigūnai neužfiksavo jokių incidentų, susijusių su rinkimais ar su viešosios tvarkos pažeidimais rinkimų apylinkėse.

„Manome, kad rinkimai praėjo civilizuotai“, – spaudos konferencijoje sakė D. Prakuraitis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Šemis sakė, kad rinkimai praėjo ramiai.

„Nei administracinės, nei baudžiamosios teisės pažeidimų neužfiksavome“, – kalbėjo jis.

Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovas Laimonas Petreikis sakė, jog stebėtojai vis dėlto nustatė su rinkimų komisijų darbu susijusių pažeidimų.

„Galėtume išskirti netinkamai antspauduojamas balsadėžes, užfiksavome keletą atvejų, kai ne visi komisijos nariai segėjo pažymėjimus, kai kuriose apylinkėse – tikrai ne daugumoje – komisijos nariai netikrino arba vangiai tikrino rinkėjų asmens dokumentus", – sakė L. Petreikis.

Tačiau, pasak jo, komisijos daugeliu atveju į pastabas sureagavo ir problemas sprendė geranoriškai.

„Apibendrinant, manome, kad rinkimų skaidrumo fonas šiame ture buvo labai panašus kaip ir pirmame – šiurkščių pažeidimų, kurie darytų įtaką rinkėjų apsisprendimui arba trukdytų jiems išreikšti jų valią, tikrai neužfiksavome“, – sakė L. Petreikis.

J. Petkevičienė: Trakų aktyvumas nustebino

Antrajame ture iš viso balsavo 35,05 proc. rinkėjų, pirmajame rinkėjų aktyvumas siekė 34,22 proc.

„Džiugu, kad rinkėjai aktyvūs“, – replikavo VRK pirmininkė J. Petkevičienė.

Iš anksto antrajame ture šiose savivaldybėse balsavo 8,32 proc., o rinkimų sekmadienį iki balsavimo pabaigos – 20 valandos – 26,74 proc. rinkėjų.

Kelmės rajone iš anksto balsą atidavė 9,16 proc., o rinkimų dieną – 20,29 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. Bendras rinkimų aktyvumas Kelmės rajone siekia 29,45 procento.

Trakų rajone bendras aktyvumas siekia 39,81 proc. – iš anksto čia balsavo 7,60 proc., rinkimų dieną – 32,21 proc. rinkėjų.

„Trakai nustebino: jeigu Kelmėje yra 29,5 proc. rinkėjų dalyvavo rinkimuose, tai Trakuose – beveik 40 proc. antrame ture dalyvavo. Paminėčiau kelias Trakų rinkimų apylinkes, tai Senojo Tarpupio, kur dalyvavo daugiau negu 50 proc. rinkėjųLabai nustebino Paluknio rinkimų apylinkė, nes iš ten registruotų daugiau kaip tūkstančio rinkėjų į rinkimus atėjo per 47 proc. rinkėjų – tai didelis aktyvumas“, – sakė VRK pirmininkė.

Kelmėje turi teisę rinkti 23 tūkst. 801 rinkėjas, o Trakuose – 27 tūkst. 966 rinkėjai.

Trakuose į antrąjį turą pateko Liberalų sąjūdžio kandidatas Andrius Šatevičius ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas Jaroslavas Narkevičius.

Kelmėje – savarankiškai išsikėlęs Ildefonsas Petkevičius ir Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Stasys Jokubauskas.

Trakuose nauji rinkimai rengiami buvusiai merei, Liberalų sąjūdžio atstovei Editai Rudelienei tapus Seimo nare. Ji parlamente pakeitė balandžio pabaigoje mirusį Kovo 11-osios Akto signatarą Kęstutį Glavecką.

Kelmės rajono mero rinkimai šaukiami birželį nutraukus dėl korupcijos nuteisto Kelmės rajono mero Vaclovo Andrulio įgaliojimus.

Galutinius rinkimų rezultatus VRK tvirtins kitą savaitę, spalio 28 dieną.

2021 10 24 21:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt