ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Keturi iš dešimties lietuvių norėtų skiepytis vos tai bus įmanoma
BNS

Keturi iš dešimties lietuvių norėtų nuo COVID-19 pasiskiepyti kai tik bus įmanoma, dar 21 proc. tai norėtų padaryti šiemet, rodo Eurobarometro apklausos duomenys.

Į klausimą, kada norėtumėte pasiskiepyti, jeigu vakcina nuo COVID-19 būtų jums prieinama, 39 proc. lietuvių respondentų atsakė, kad tai padarytų kuo greičiau arba jau yra pasiskiepiję.

Europos Sąjungoje (ES) vidutiniškai tuojau pat pasiskiepyti norėtų kiek daugiau – 45 proc. gyventojų. Latvijoje taip teigia 35 proc. respondentų, Estijoje – 52 proc.

Pasak ataskaitos rengėjų, nors 65 proc. apklaustųjų lietuvių sutinka su teiginiu, kad vienintelis būdas sustabdyti pandemiją yra vakcinos, 67 proc. apklaustųjų mano, kad vakcinos nuo COVID-19 yra kuriamos, išbandomos ir aprobuojamos per greitai, kad būtų saugios. 73 proc. mano, kad vakcinos nuo COVID-19 gali turėti ilgalaikį šalutinį poveikį, kurio mes dar nežinome. Atsakymai į šiuos klausimus panašūs ir kitose ES valstybėse narėse.

Du trečdaliai Lietuvos piliečių teigia, kad jie pasitiki informacija apie vakcinas, kurią jie gauna iš sveikatos specialistų, gydytojų, slaugytojų ir vaistininkų. 39 proc. sako pasitikį šiuo klausimu sveikatos priežiūros institucijomis, o 28 proc. – Europos Sąjungos teikiama informacija apie vakcinas.

Pateisina suvaržymus

70 proc. Lietuvos piliečių pateisina gyvenimo suvaržymus, įvestus kovojant su pandemija – kiek mažiau nei vidutiniškai ES, kur taip manančių yra 73 proc. Vis dėlto 31 proc. lietuvių respondentų teigė, kad iškęsti suvaržymus buvo sunku. ES taip jautėsi kiek mažiau žmonių – 29 proc.

67 proc. respondentų iš Lietuvos teigia pasitikintys ES pandemijos valdymu. ES vidutiniškai taip galvoja 43 proc. respondentų. Savivalda pasitiki 54 proc. lietuvių (52 proc. ES), Vyriausybe – 52 proc. lietuvių (ES – 43 proc.).

36 proc. lietuvių manė, jog ES prioritetas turėtų būti skiriamas greitam saugios ir veiksmingos vakcinos prieinamumui visiems ES piliečiams užtikrinimui. Šis procentas atitinka ir ES vidurkį.

29 proc. Lietuvos respondentų taip pat teigė, jog prioritetu turėtų būti ES valstybių narių galimybių paremti nuo pandemijos nukentėjusius verslus ir dirbančiuosius įgalinimas.

53 proc. Lietuvos piliečių teigia, kad pandemija turėjo rimtą finansinį poveikį jiems asmeniškai, o 93 proc. mano, kad pandemija turi rimtų pasekmių šalies ekonomikai. Visos ES vidurkis yra visiškai toks pats.

Standartinis Eurobarometro tyrimas visose 27 ES valstybėse vyko vasario-kovo mėnesiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 28 18:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt