antradienis, lapkričio 30 d.
Kiek Lietuvai kainuoja S. Cichanouskajos išlaikymas: URM „nedetalizuoja“ dėl saugumo
Greta Burlėgaitė
Facebook
Svetlana Cichanouskaja

Baltarusių opozicijos aktyvistės Svetlanos Cichanouskajos išlaikymas per mėnesį Lietuvai kainuoja 35 tūkst. eurų, tikina Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerija (URM), nors ir patvirtino, kad Lietuva remia Baltarusijos demokratinės opozicijos veiklas, dėl „Baltarusijos režimo persekiojamų asmenų saugumo“ nesutiko atskleisti, kokio dydžio yra parama.

„Jos išlaikymo mėnesis mums kainuoja 35 tūkst. eurų. Tai per metus panelė jau kainavo per 400 tūkst. eurų“, – feisbuko pranešime teigė R. Žemaitaitis.

Parlamentaras savo feisbuko pranešime nepatikslino, iš kur gavo šią informaciją, o susisiekus telefonu teigė, kad „iš žiniasklaidos“.

Informacijos detalizuoti negalime, nes tai susiję su Baltarusijos režimo persekiojamų asmenų saugumo užtikrinimu.

URM dar šių metų liepos mėn. pradžioje paskelbė, kad ministerijoje kitos atstovybės statusu akredituota Baltarusių demokratijos atstovybė, vadovaujama Aliaksandro Lukašenkos režimo persekiojamos S. Cichanouskajos.

„Baltarusių demokratijos atstovybė Vilniuje nesinaudoja diplomatiniais imunitetais ar privilegijomis. Baltarusių demokratijos atstovybės veiklą remia Baltarusijos pilietinė visuomenė ir tarptautiniai partneriai, įskaitant Lietuvą.

Lietuva remia Baltarusijos pilietinės visuomenės ir demokratinės opozicijos, taip pat ir reziduojančios Lietuvoje, veiklas, siekiant politinių kalinių paleidimo ir laisvų rinkimų Baltarusijoje. Dalį tų veiklų atlieka asmenys, susiję su Baltarusių demokratijos atstovybe.

Labiau Jūsų prašomos informacijos detalizuoti negalime, nes tai susiję su Baltarusijos režimo persekiojamų asmenų saugumo užtikrinimu“, – Alfa.lt teigė URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamentas.

2021 11 24 08:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt