šeštadienis, spalio 31 d.
Kiek mokesčių mokėtojams kainuos G. Kirkilo partijos atsisveikinimas su Seimu?
Alfa.lt

Pirmajame rinkimų ture Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) neįveikus 5 proc. kartelės, jos nariams vienmandatėse apygardose sekėsi ne ką geriau. Neišrinkti politikai jau kraunasi daiktus ir skaičiuoja, kokiomis solidžiomis išeitinių išmokų sumomis papilnės jų sąskaitos.

Seimo statute numatyta, kad, pasibaigus kadencijai, jei politikas neperrenkamas, jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.

LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas į Seimą buvo renkamas nuo 1992 m. be pertraukų. Visuomet Seimo nariu G. Kirkilas tapdavo pagal partijos sąrašą. Šįkart Fabijoniškių vienmandatėje kandidatavęs politikas į antrą rinkimų turą nepateko.

Seimo pirmininko pavaduotojui G. Kirkilui mokamas bazinis 3942 eurų (neatskaičius mokesčių) atlyginimas, tad jo išeitinė kompensacija valstybei kainuos mažiausiai 23 652 eurus.

Tačiau jam dar priklauso ir Valstybės tarnybos įstatyme numatytas priedas už tarnybos stažą – 1 proc. valstybės politiko ar pareigūno pareiginės algos už kiekvienus tarnybos Lietuvos valstybei metus, pagal Seimo nariu išbūtą laiką ji turėtų siekti 24 proc.

G. Kirkilui talkininkavo septyni patarėjai ir padėjėjai, kuriems taip pat bus išmokėtos išeitinės išmokos, kompensacijos už nepanaudotas atostogas.

Nuo 1992 m. renkama į Seimą darbą baigia ir Irena Šiaulienė. Šiemet ji dėl parlamentarės mandato varžėsi Klaipėdos Baltijos rinkimų apygardoje ir liko devinta tarp dvylikos kandidatų.

Ji, kaip ir G. Kirkilas, buvo Seimo pirmininko pavaduotoja, tad mokesčių mokėtojams išmokėti išmoką politikei kainuos mažiausiai 23 652 eurus.

Jai priklausanti priemoka prie stažo, kaip ir G. Kirkilo, turėtų siekti 24 proc.

I. Šiaulienei talkininkavo septyni patarėjai ir padėjėjai, jiems irgi priklauso išeitinės išmokos, kompensacijos už nepanaudotas atostogas.  

Nuo 1992-ųjų su pertrauka 2008–2012 m. Seimo nariu renkamam Juozui Bernatoniui taip pat nepavyko užsitikrinti vietos Seime. Vilniuje Justiniškių-Viršuliškių apygardoje jis liko toli nuo patekimo į antrąjį turą.

Už dvi kadencijas nenutrūkstamo darbo Seime J. Bernatoniui priklauso minimali – dviejų mėnesių atlyginimo dydžio – išeitinė kompensacija.

Kadangi J. Bernatonis buvo dar ir Užsienio reikalų komiteto pirmininku, jo atlyginimas taip pat kiek didesnis nei eilinio Seimo nario – 3819 eurų neatskaičius mokesčių. Valstybei jo išeitinė išmoka atsieis 7638 eurus.

Jam taip pat priklauso numatytasis procentas už kiekvienus ištarnautus metus.

J. Bernatoniui talkininkavo du padėjėjai. 

Bazinis Seimo nario atlyginimas siekia 3414 eurų, neatskaičius mokesčių, be priemokos už stažą. Tokio dydžio atlyginimus gauna keli LSDDP nariai.

Linas Antanas Linkevičius kandidatavo pasaulio lietuvių apygardoje, tačiau nepateko į antrąjį turą. Seimo nustatyta minimali dviejų mėnesių atlyginimo dydžio išeitinė išmoka, tad L. Linkevičiaus išėjimas valstybei atsieis 6828 eurus.

L. Linkevičius Seime turėjo du padėjėjus.

Nuo 2004 m. tris kadencijas su pertrauka Seimo nariu rinktas Vytautas Kamblevičius į Seimą buvo išrinktas dabar jau likviduojamos partijos „Tvarka ir teisingumas“ gretose, tačiau šiuose rinkimuose į Seimą dar kartą patekti bandė jau su „socdarbiečiais“. Jam priklausanti išeitinė išmoka turėtų siekti 6828 eurus, neatskaičius mokesčių.

V. Kamblevičiui talkininkavo 4 patarėjai. 

LSDDP nariai Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis dar neskuba skaičiuoti kompensacijų – politikai bandys patekti į Seimą vienmandatėse apygardose antrajame ture.

Iš viso išlydėti vien LSDDP partijos Seime atstovus turėtų atsieiti nuo 68,5 tūkst. eurų, įskaitant mokesčius. Neaišku, kiek dar papildomai lėšų pareikalaus sumokėti išeitines kompensacijas parlamentarų patarėjams ir padėjėjams, kurių dauguma turi sukaupę išties nemažą skaičių nepanaudotų atostogų.

Su Seimo narių atlyginimų dydžiais galite susipažinti paspaudę šią nuorodą.

2020 10 16 11:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt