šeštadienis, spalio 31 d.
Kipre ir Latvijoje pradedami taikyti nauji ribojimai atvykstantiems iš Lietuvos
Alfa.lt

Kipre ir Latvijoje pradedami taikyti nauji ribojimai atvykstantiems iš Lietuvos, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Jos duomenimis, Kipras nuo spalio 9 d. įtraukia Lietuvą į paveiktų šalių sąrašą, todėl atvykusiems reikės pateikti įrodymą dėl neigiamo koronaviruso tyrimo rezultato. Tyrimas turi būti atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 valandas iki skrydžio.

Nuo spalio 12 d. visiems keliautojams, kertantiems Latvijos sieną, bus privaloma užpildyti elektroninę formą ir išsisaugoti QR kodą. Anketą privaloma užpildyti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki Latvijos sienos kirtimo.

Anketoje žmogus turi nurodyti savo vardą, pavardę, asmens kodą, kontaktinį telefono numerį ir faktinės gyvenamosios vietos adresą, taip pat šalis ir išvykimo datas, kuriose per pastarąsias 14 dienų iki atvykimo į Latviją yra lankęsis.

Kiekvienam suaugusiajam anketa turi būti pildoma atskirai, nepilnamečiams anketą užpildo tėvai arba teisėti globėjai.

SAM ragina keliaujančiuosius į užsienio šalis pasidomėti apie valstybės, į kurią vykstama, taikomus ribojimus, atvykimo ir izoliavimo sąlygas, nes įvairių ribojimų atvykstantiems iš Lietuvos įvesta ir kitose valstybėse.

Pavyzdžiui, Suomija, reaguodama į padidėjusį sergamumą koronaviruso infekcija, iki spalio 18 d. atnaujino vidaus sienų kontrolę ir ėmė riboti atvykimą iš kitų ES šalių, įskaitant ir Lietuvą. Dabar atvykti į šalį gali tik tie užsieniečiai, kurie joje teisėtai gyvena, dirba, studijuoja arba keliauja šeimyniniais reikalais, pavyzdžiui, vyksta į vestuves, laidotuves ar pan. Pasienio patikros punkte Suomijos pareigūnai prašo pateikti kelionės tikslą įrodančius dokumentus.

Kai kurios ES šalys vertina ne tik visos šalies sergamumo rodiklius, bet tik tam tikro regiono sergamumą: Vokietijos sveikatos ministerija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso paveiktų vietų sąrašą – atvykusiesiems iš šio regiono taikomas izoliavimosi reikalavimas.

Kiti Lietuvos regionai į rizikingų vietų sąrašą Vokietijoje nėra įtraukti, atvykus iš jų izoliacija ir kitos viruso valdymo priemonės netaikomos.

2020 10 07 19:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt