antradienis, spalio 4 d.
Kodėl vilnietis verslininkas nušovė savo žmoną, trijų vaikų motiną, visuomenei liks paslaptimi
Dominykas Griežė
Alfa.lt
Saulius Urbonas

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ėmėsi rezonansinės bylos, kurioje bus aiškinamasi, kodėl vilnietis verslininkas Saulius Urbonas (gim. 1964 m.) nušovė savo žmoną, trijų vaikų motiną Tanitą Urbonienę. Kokios priežastys privedė prie šios tragedijos, visuomenei sužinoti greičiausiai nebus lemta – verslininko gyvenimo dramas teismas nutarė aiškintis neviešai.

Į teismą nebejauną vyrą atvedęs nusikaltimas buvo įvykdytas 2021 m. rugpjūčio 16 d., judrioje sostinės gatvėje. Bendruoju pagalbos numeriu paskambinęs S. Urbonas pats prisipažino, kad Naugarduko ir Švitrigailos gatvių sankryžoje automobilyje nužudė dešimtmečiu jaunesnę sutuoktinę. „Nušoviau žmoną. Noriu atiduoti ginklą“, – taip vyras pranešė apie padarytą nusikaltimą.

Atvykę pareigūnai pamatė, kad tai nebuvo melagingas pranešimas – S. Urbonas išties nužudė savo vaikų motiną. Kaip anksčiau skelbė portalas Lrytas.lt, verslininkas kartojo, kad taip pasielgė dėl asmeninių motyvų ir šeimoje prasidėjusios dramos – T. Urbonienė norėjo skirtis, o kaltinamasis siekė išsaugoti šeimos židinį.

Žmonos noras kurti gyvenimą atskirai galėjo tapti šios tragedijos paslaptimi. Manoma, kad S. Urbonas pasikvietė žmoną pasikalbėti apie ateities perspektyvas, įkalbinėjo ją nesiskirti, tačiau T. Urbonienė kategoriškai norėjo gyventi atskirai. Yra tikimybė, kad tokio pokalbio psichologiškai neatlaikęs verslininkas susvyravo ir išsitraukė ginklą – moteris buvo nužudyta šeimos visureigyje „BMW X3“.

Kaltinamąjį ir auką siejo ne tik šeiminis gyvenimas, bet ir bendras verslas – pora turėjo bendrovę „Sauvida“, kurioje S. Urbonas dirbo transporto ir nekilnojamojo turto srityse, o T. Urbonienė turėjo kirpyklų tinklą, vėliau taip pat nėrė į nekilnojamojo turto sritį, tapo NT brokere.

Foto galerija.: new_000251329_0

Prieš teismą stojęs S. Urbonas pripažino, kad bendrovė, kurią valdė kartu su žmona, šiuo metu yra likviduojama, pats vyras veiklos šiuo metu turi gyvūnų globos namuose.

Po nusikaltimo suimtas verslininkas vėliau buvo paleistas į laisvę už 15 tūkst. eurų užstatą.

Be kaltinimų dėl žmonos nužudymo, S. Urbonui teks pasiaiškinti ir dėl kelių medžioklinių šovinių, kurie pas verslininką buvo rasti kratos metu. Paaiškėjo, kad šie šaudmenys laikomi neteisėtai.

Nužudymu kaltinamas vyras balandžio 11 d. stojo prieš Vilniaus apygardos teismą, kuriame turėtų paaiškėti, kokie buvo nusikaltimo motyvai. Tačiau pastarieji motyvai, tikėtina, visuomenei netaps žinomi – dar nepradėjęs nagrinėti nusikaltimo aplinkybių, teismas pripažino bylą nevieša ir nutarė ją nagrinėti už uždarų durų.

Tokį pageidavimą išreiškė S. Urbono advokatas Augustinas Vaičiūnas ir teigė, kad bus nagrinėjamos itin asmeniškos privataus gyvenimo peripetijos, kurios visuomenei neturėtų būti žinomos. „Turime visiškai šeimos bylą, vaizdžiai kalbant“, – sakė teisininkas.

Tokiam prašymui pritarė ir prokuroras Antanas Gubista. „Tai liečia visą šeimą, verslo santykius, taip pat ir santykius šeimoje“, – teigė prokuroras.

Pagrindu nagrinėti bylą nestebint pašalinėms akims tapo ir tai, kad joje greičiausiai bus apklausti trys kaltinamojo ir nužudytos moters vaikai. Kaip paaiškėjo, iki šiol tik vienas iš vaikų buvo pripažintas nukentėjusiuoju, tačiau bylos metu paaiškėjo, kad visos trys poros atžalos teismui yra parašiusios bendrą kreipimąsi. Pastarasis kreipimasis ir tapo viena iš priežasčių, kodėl pageidauta neviešo bylos nagrinėjimo.

Už sutuoktinės nužudymą S. Urbonui gresia nuo 8 iki 20 metų laisvės atėmimo. Baudžiamajame kodekse už šį nusikaltimą yra numatyta ir laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė, tačiau ji skiriama išskirtiniais atvejais. Dar keleri metai laisvės atėmimo verslininkui gali būti pridėti už neteisėtai laikytus šovinius.

2022 04 11 12:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt