šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Kokia bus šauktinio kario diena?
tiesa.com

Nerimstant aistroms dėl šauktinių kariuomenės nuspręsta papasakoti, kaipgi atrodys įprasta kario diena ir kokios kasdienės užduotys laukia jaunų vyrų. Paragauti šauktinio duonos, panašu, teks kas antram pašauktam tarnybon, nes, pasak medikų, didžiosios dalies jaunuolių sveikata – puiki ir jie gali atlikti savo pareigą.

Apie tai, prie kokios dienotvarkės teks pratintis jauniems Lietuvos vyrams, reportažą parengė LRT radijo laida „Ryto garsai“.

Karo medicinos gydytoja kapitonė Asta Lapėnienė tvirtino, kad pirmiausia buvo tikrinama visų šauktinių ir savanorių fizinė ir psichinė sveikata. Vertinant psichinę sveikatą atliekami psichologiniai testai: intelekto, asmenybės testas, vyksta individualus pokalbis su psichologu, įvertinama esanti dokumentacija ir rašoma išvada dėl psichinės sveikatos.

Tikrinant fizinę sveikatą atliekamos kardiogramos, bendras kraujo, šlapimo tyrimas, tikrinama klausa, rega, daromi kiti tyrimai. Medikai taip pat įvertina visus potencialaus kario išsakomus nusiskundimus. Tačiau visiems vyriškiams tariamus ir pagrįstus skundus reiktų rimtai įvertinti. Mat visi nusiskundimai sveikata turi būti pagrįsti dokumentais, gydytojų išvadomis. Be to, bus atliekami specialūs papildomi tyrimai.

Tie jaunuoliai, kuriems diagnozuotas trečio laipsnio nutukimas, aukšto laipsnio stuburo iškrypimas, bronchinė astma, inkstų akmenligė, cistektomijos, turintys klausos pažeidimų, didelio laipsnio trumparegystę, nuo karinės tarnybos bus atleisti.

Diena prasidės ankstų rytą

Pasak kariuomenės atstovų, šauktinių dienotvarkė nebus labai įtempta. Vyrukai taip pat gali nesibaiminti ir didelio fizinio krūvio. Mat tikslas nėra atbaidyti šauktinius neįveikiamais, ypatingos fizinės ištvermės reikalaujančiais pratimais, o atvirkščiai – palaipsniui sustiprinti šauktinius ir savanorius fiziškai. Šį tikslą padės pasiekti kasdienė reguliari dienotvarkė.

Tiek šauktiniai, tiek savanoriai kelsis 5.45 val. ryto. Po to jie turi 10 minučių nueiti į tualetą ir atlikti kitoms rytinėms procedūroms. 30 min. skiriama rytinei mankštai, 20 min. – lovai pasikloti ir kitoms rytinėms procedūroms. 15 min. yra numatyta ginklų paėmimui ir 1 val. – pusryčiams.

Po pusryčių visi šauktiniai dalyvaus rytinėje vėliavos pakėlimo ceremonijoje, kuri trunka 20 min. Jos metu giedamas himnas, kariai pagerbia Lietuvos Respublikos valstybinę vėliavą. Po to būna 8 akademinių valandų pratybos. Vienos pratybos trunka 50 min. Tarp jų yra pietūs. Po 8 akademinių valandų vyksta pasiruošimas vakarienei – 25 min. Tada vakarienė – apie 75 min. Po jos kariai turi 2 val. laisvalaikiui. Galiausiai vakare, apie 21 val., vyksta vėliavos nuleidimas, vakarinis patikrinimas, ir 21.45 val. kariai eina ilsėtis. Miegui skirtos 8 val., šio laiko kariui visiškai užtenka pailsėti.

Kareivinėse jaunuoliai gyvens po 12 karių. Kambaryje yra šešios dviaukštės lovos, kiekvienas karys turi savo spintelę, kur gali susidėti savo daiktus. Be to, yra numatyta, kad per devynis mėnesius kariams bus skirta laiko atostogoms.

Pasak ilgus metus kariuomenėje dirbančių vadų, tarnybą bus atlikti nepalyginami lengviau, jeigu kariai nusiteiks patriotiškai ir norės atlikti savo pareigą tėvynei.

2015 05 27 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt