šeštadienis, balandžio 10 d.
Kontrabandos klasika – sulaikytas autofurgonas su imitacine sienele atitverta cigarečių slėptuve
tiesa.com
muitinės pareigūnų nuotrauka

Muitinė kriminalinė tarnyba informuoja, kad Šalčininkuose muitinės pareigūnai naktį iš vasario 8 į 9 d. sulaikė autofurgoną, kuriame rado 110 tūkst. eurų vertė nelegalių rūkalų. Cigaretės aptiktos mašinos krovininėje dalyje, kuri buvo atitverta imitacine sienele.

Autofurgonu „Iveco Daily“ apie 00.16 val. nakties į Šalčininkų kelio postą atvažiavę du Baltarusijos piliečiai – S. V. ir S. K., muitinės pareigūnams teigė važiuojantys tuščiomis, paimti automobilių detalių krovinio iš Lenkijos.

Bet patyrę pareigūnai, vos žvilgtelėję į krovininės mašinos dalį, pastebėjo, jog vizualiai ši viduje atrodo gerokai trumpesnė.

Įtarimus dar daugiau sustiprino naujutėlaičiai varžtai išorinėje puspriekabės dalyje.

Patikrinus detaliau, paaiškėjo, kad dalis autofurgono krovininio skyriaus atitverta imitacine sienele, kuri dengė slėptuvę su 63dėžėmis baltarusiškų kontrabandinių cigarečių „Fest“ Iš viso buvo sulaikyta 31 778 pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 110 tūkst. eurų.

Sulaikyti ir abu Baltarusijos piliečiai, o Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra. Vakar Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu abu Baltarusijos piliečiai buvo suimti mėnesiui.

Anot muitinės pareigūnų, krovininės mašinos dalies atitvėrimas imitacine sienele – vienas dažniausių ir jau „tradicinių“ pastaraisiais metais pasitaikančių kontrabandos slėpimo būdų.

Tai jau septintas krovininis automobilis su stambia cigarečių kontrabanda, nuo metų pradžios sulaikytas muitinės pareigūnų. Šiemet, dar neįpusėjus vasariui, mūsų pareigūnai jau sulaikė daugiau nei 3 mln. pakelių rūkalų – tai beveik 40 proc. viso pernai sulaikytų cigarečių kiekio.

Šiuo metu Baltarusijoje cigarečių (Fest, NZ Gold, Minsk) pakelis kainuoja apie 40 – 50 centų ( t. y. 1, 08– 1,28 baltarusiškų rublių už pakelį), kai Lietuvoje su privalomais sumokėti mokesčiais toks pakelis kainuoja apie 3,49 Eur. O juodojoje rinkoje tokios cigaretės pardavinėjamos maždaug po 1,4 Eur.

2020 02 12 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt