trečiadienis, spalio 20 d.
Koronavirusas mokyklose plinta žaibišku greičiu (naujų atvejų skaičių sulėtintų didesnis testavimas?)
Arvydas Jockus
Fotobankas
Apsikrėtusių koronavirusu mokinių skaičius per mėnesį išaugo beveik keturis kartus.

Prasidėjus mokslo metams naujų COVID-19 atvejų tarp mokinių skaičius išaugo 3,7 karto.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad pagrindinė priemonė, galinti sustabdyti spartų koronaviruso plitimą mokyklose, yra testavimas kuo didesne apimtimi.

„Kad pasiektume geresnius rezultatus, testuotis turėtų bent pusė kiekvienos klasės mokinių“, – teigia ministerija.

Statistikos departamento Alfa.lt pateiktais duomenimis, rugpjūčio mėn. asmenų iki 19 metų amžiaus grupėje užfiksuotas 2941 naujas COVID1-19 atvejis.

Nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 5 d. šioje amžiaus grupėje nustatyti 10 923 nauji COVID-19 atvejai. Iš jų beveik pusė (4038) – amžiaus grupėje iki 9 metų.

„Leiskite testuoti mokinius“

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) naujų COVID-19 atvejų tarp mokinių spartų augimą aiškina tuo, kad virusas esą neišvengiamai patenka į mokyklas, kai visuomenėje auga susirgimų skaičius.

„Jei mokiniai nesitestuoja, jis plinta, neatsekami sergantys vaikai, kurie toliau, patys dažnai nejausdami simptomų, platina virusą. Todėl nuolat raginame ir prašome tėvų – leiskite testuoti mokinius. Mokyklose, kuriose testuojama dauguma mokinių, pavyksta labai greitai aptikti atvejus ir išlaikyti ištisas klases mokyti kontaktiniu būdu. Mokyklose, kuriose iki šiol mokiniai nesitestuoja, smarkiai rizikuojama, kad virusas išplis, ir tada laukia sunkūs sprendimai – visuomenės sveikatos biurai gali rekomenduoti izoliuoti ne tik atskiras klases, bet ir mokyklas“, – teigiama Alfa.lt atsiųstame ministerijos komentare.

ŠMSM duomenimis, šiuo metu testuojasi apie 45 proc. iš beveik 325 tūkst. mokinių. Klasėse mokosi 98,5 proc. visų mokinių. Izoliacijoje dabar yra 4,5 tūkst. vaikų, arba 2,8 tūkst. mažiau, nei buvo prieš 2 savaites.

„Augantis atvejų skaičius mokyklose tik akivaizdžiai parodo, kad testavimas pasiteisina, nes padeda greitai nustatyti sergančius, juos izoliuoti, visiems kitiems sveikiems mokiniams toliau tęsiant pamokas klasėse. Jei ne testavimas, šiuo metu nemažai mokyklų jau būtų priverstos išeiti į nuotolinį ugdymą“, – teigia ministerija.

Testuoti reikėtų daugiau

Kokių priemonių ketinama imtis, kad naujų COVID-19 atvejų tarp mokinių augimas sulėtėtų?

„Jeigu norime išlaikyti kontaktinį ugdymą, nėra kitokių priemonių, tiktai šios: testavimas kuo didesne apimtimi, norint identifikuoti atvejus ir laiku užkirsti kelią plisti koronavirusui, atstumų laikymasis, srautų reguliavimas, patalpų vėdinimas, valymas, kaukių taisyklingas dėvėjimas, rankų plovimas. Šios kompleksinės priemonės sumažina atvejų paplitimą, tai patvirtina ir Pasaulio sveikatos organizacija, stebinti situaciją daugelyje šalių. Raginame didinti testavimo apimtis – kad pasiektume geresnių rezultatų, testuotis turėtų bent pusė kiekvienos klasės mokinių“, – teigiama ŠMSM Komunikacijos skyriaus parengtame atsakyme Alfa.lt.

Rudenį Lietuvoje labai išaugo naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius. Statistikos departamento duomenimis, rugpjūčio 1 d. COVID-19 sergančių asmenų buvo 3191, rugsėjo 1 d. – 7859, spalio 6 d. – 20 397.

2021 10 08 09:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt