ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Koronaviruso židinys Klaipėdoje: užsikrėtė 40 privačių globos namų pacientai ir personalas

Vienoje Klaipėdos globos įstaigų užfiksuotas didžiulis COVID-19 viruso protrūkis. Apie tai savo feisbuko paskyroje pranešė uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

„2020.04.18 diena ir susidūrėme su bent iki šios dienos pačiu didžiausiu iššūkiu šiame kovos su COVID-19 virusu fronte. Tik ką gavau informaciją, kad privačiuose Globos Namuose “Klaipėdos Hospisas" užsikrėtimas tuo virusu patvirtintas net 38 šios privačios įstaigos globojamiems žmonėms ir didžiajai daliai ten dirbusio personalo", – rašė jis.

Vėliau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Klaipėdos departamento direktorius Raimundas Grigaliūnas patikslino informaciją. Jo žiniomis, užsikrėtusiųjų skaičius yra 40, iš jų 30 užsikrėtusiųjų yra globotiniai, 10 – personalas.

Pasak V. Grubliausko, tiek aukščiausios valdžios atstovai, tiek reikiamos žinybos apie situaciją informuotos ir ėmėsi būtinų veiksmų tokioje situacijoje. 

„Kalbėjau ir su įstaigos vadovais, liepiau jiems nedelsiant užkirsti kelią bet kokiam judėjimui į ir iš šio pastato, apie situaciją informuoti visą savo personalą.Netrukus bus aišku ir kas konkrečiai iš ten dirbančių darbuotojų užsikrėtę tuo virusu. Paprašiau vadovų, kad žaibiškai būtų sprendžiamas ir personalo, galinčio prižiūrėti pacientus vietoje pačiu artimiausiu metu klausimas, nes, pasitarus su SAM specialistais, nuspręsta, kad būtų per didelė rizika bandyti pervežti tuos žmones į kitas gydimo įstaigas. Tad šio židinio vietoje ir spręsti visus pacientų priežiūros, globos ir personalo aptarnavimo klausimus", – teigė meras.

Teigiama, kad šios privačios įstaigos direktorė su dešimt savo pavaldinių bus pastato viduje kartu su ten prižiūrimais ligoniais. 

„Neabejoju, kad suvaldysime net ir tokią grėsmingą padėtį ir svarbiausia – nepanikuokime ir susitelkime, be itin rimto reikalo neikime iš namų, nepaisant to, kad kaip ir buvo skelbta apie tam tikrus suvaržymų atlaisvinimus. Privalome suprasti ir įsisąmoninti – viruso keliama grėsmė dar niekur nepasitraukė, kova nesibaigė, ji tęsiasi ir net ir pabaigos pradžios dar nematyti“, – rašė V. Grubliauskas.

2020 04 18 23:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt