antradienis, spalio 19 d.
Korupcija Vilniaus policijoje: keturi pareigūnai kaltinami organizuotu kyšių ėmimu
Dominykas Griežė
Fotobankas
Policija

Teisėsauga įprastai praneša apie rezonansinius korupcinius tyrimus, tačiau 2020 m. rudenį Vilniaus policijoje pradėtas tyrimas dėl korupcijos, virtęs baudžiamąja byla, paviešintas nebuvo. Portalo žiniomis, keturi dabar jau buvę ar laikinai nedirbantys sostinės pareigūnai yra kaltinami tuo, kad imdavo kyšius iš konkrečios bendrovės vairuotojų.

Tokį kyšių ėmimą galima vadinti organizuotu – įtariama, kad pareigūnai žinojo, jog būtent šios bendrovės vairuotojai yra pasiruošę nemalonumus užglaistyti grynaisiais, tarp vairuotojų ir pareigūnų galimai būta savotiško susitarimo.

Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja patvirtino Alfa.lt, kad kaltinimai buvo pateikti keturiems pareigūnams.

„2020 m. lapkričio mėn. Vilniaus aps. VPK Imuniteto valdyboje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo ir papirkimo.

Įtarimai pareikšti 4 policijos pareigūnams dėl kyšininkavimo, taip pat pareikšti 4 įtarimai civiliams asmenims dėl pareigūnų papirkinėjimo.

Pareigūnai buvo nušalinti nuo tarnybos pusei metų, o liepos mėn. nušalinimas teisme pratęstas. Pareigūnų atžvilgiu atliekamas tarnybinis patikrinimas, tačiau jis sustabdytas, iki bus išnagrinėta baudžiamoji byla ir joje priimtas sprendimas. Iki bylos perdavimo į teismą savo noru tarnybą policijoje paliko du, kiti du lieka nušalinti“, – nurodė policijos atstovė.

Anot J. Samorokovskajos, policijoje vienareikšmiškai neigiamai vertinamas tiek pareigūnų elgesys, tiek civilių asmenų elgesys, kurie, kaip minėta, taip pat patraukti baudžiamojon atsakomybėn ir privalės atsakyti įstatymo numatyta tvarka.

Portalo duomenimis, bylą dėl korupcijos praėjusią savaitę pradėjo nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismas. Kaltinimai joje yra pateikti aštuoniems asmenims, keturi iš jų – buvę arba nuo tarnybos nušalinti pareigūnai Tomas Mateikis, Arnas Valkiūnas, Donatas Jankauskas, Denisas Masalskis.

Į teisiamųjų suolą taip pat sėdo keturi logistikos bendrovės „ATP grupė“ darbuotojai, trys iš jų – vairuotojai.

Įtariama, kad tarp „ATP grupės“ vairuotojų ir kelių patrulių buvo susiklostę korupciniai ryšiai – logistikos bendrovės darbuotojai didžiagabaritėmis transporto priemonėmis vežiodavo krovinius po sostinę, vietoje tam reikalingų leidimų, kuriuos išduoda savivaldybė, susimokėdavo juos stabdžiusiems pareigūnams. Pastarieji, kaip įtariama, bendrai žinojo apie „ATP grupės“ vairuotojų praktiką važinėti be leidimų ir atsipirkti nuo pareigūnų dėmesio pinigais, todėl tikslingai stabdydavo šios bendrovės darbuotojus, iš kurių gaudavo kelias dešimtis eurų.

Vilniaus apylinkės teismo atstovė Gintarė Vosyliūtė portalui nurodė, kad ši byla prieš savaitę buvo pradėta nagrinėti, vienas iš nuteistųjų davė parodymus.

Vilniaus apygardos prokuratūra atlikto ikiteisminio tyrimo nekomentuoja, motyvuodama tuo, kad byla yra perduota teismui.

Kyšių ėmimu kaltinamiems pareigūnams gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų, papirkimu kaltinamiems vairuotojams – laisvės atėmimas iki penkerių metų.

2021 09 28 09:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt