antradienis, rugsėjo 22 d.
Korupcijos skandalas skandina dar vieną politiką
tiesa.com

Korupcija apkaltinto liberalo Eligijaus Masiulio byla skandina ir dar vieną jo bendražygį. Pirmadienio rytą Gintaras Steponavičius sustabdė narystę Liberalų sąjūdyje.

Tokį sprendimą politikas priėmė po to, kai penktadienį paaiškėjo, kad jį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) apklausė kaip specialų liudytoją E. Masiulio byloje. Toks statusas reiškia, kad politikas yra tik per žingsnį nuo įtariamojo.

Tiesa, juo G. Steponavičius tapti negali, kol turi seimo nario mandatą, kuris suteikia teisinę neliečiamybę.

Liberalo G. Steponavičiaus teigimu, jis savo narystę partijoje sustabdė, nes nori, kad teisėsauga kuo greičiau ištirtų korupcijos bylą ir „sudėliotų visus taškus ant i“.

„Kaip ir visi Lietuvos žmonės, labai noriu, kad teisėsauga E. Masiulio bylą ištirtų kaip galima greičiau. Tuomet bus sudėti visi taškai ant „i“, baigsis spėliojimai, gandai ir interpretacijos.

Praėjusią savaitę kalbėjau su prokuroru. Mes sutarėme susitikti šį penktadienį. Noriu aptarti vykdomą tyrimą ir atsakyti į papildomus klausimus, jei tokių kils. Šiame susitikime taip pat aptarsime pastarųjų dienų aktualiją – mano statusą byloje.

Mano atsakingas požiūris į šį tyrimą nesikeičia. Noriu, kad visuomenei būtų atsakyta į visus rūpimus klausimus.

Man, kaip liberalui, labai apmaudu, kad visa ši istorija gali pakenkti partijai, kuri su tuo neturi nieko bendro. Esu vienas iš Liberalų sąjūdžio įkūrėjų, todėl man partija yra labai brangi. Įvertinęs dabartinę situaciją nutariau laikinai sustabdyti savo narystę Liberalų sąjūdyje. Tikiuosi, kad trumpam, kad tyrimas ilgai netruks.

Tikiuosi visų supratimo. Neabejoju, kad pasibaigus šiai istorijai tapsime dar stipresni ir vieningesni. Ačiū už palaikymą“, – savo „Facebook“ paskyroje pirmadienio rytą rašė G. Steponavičius.

„Tiesa“ primena, kad Liberalų sąjūdį korupcijos skandalas sukrėtė šių metų vasarą, kai STT atliko kratas tuometinio Liberalų sąjūdžio lyderio Eligijaus Masiulio darbo vietoje bei namuose ir rado 106 tūkst. eurų. Politikui buvo pareikšti įtarimai korupcija.

Pareigūnai įtaria, kad grynus pinigus kaip poveikio priemonę politikui naudojo „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Byla kol kas teismo nepasiekė, vyksta tyrimas.

2016 12 05 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt