penktadienis, liepos 30 d.
Košmaras Lietuvos provincijoje: žudikas pusmetį žagino neįgalią giminaitę, kol ši pastojo
Alfa.lt, Dominykas Griežė
Unsplash
Seksualinis smurtas (asociatyvi nuotr.)

Kauno apygardos teismas liepos pradžioje pakartotinai išnagrinėjo ypatingo ciniškumo istoriją, nutikusią Prienų rajone – 2004 m. už nužudymą ir išžaginimą kalėti 11 metų nuteistas šio rajono gyventojas Vidas Sadauskas, išėjęs į laisvę, sulaukė dar 7 bylų, o galiausiai paaiškėjo, kad vyras žagino protiškai neįgalią sugyventinės seserį. Nors seksualinis smurtas truko apie pusmetį, aplinkiniai apie jį sužinojo tik tada, kai moteris pastojo.

Sunku patikėti, bet devintąjį teistumą „užsidirbęs“ V. Sadauskas už grotų turės praleisti tik dvejus metus – tokia bausmė vyrui paskirta už keletą mėnesių trukusį sugyventinės sesers seksualinį išnaudojimą. Nuteistasis taip pat turės savo aukai sumokėti 3 tūkst. eurų, kad atlygintų padarytą žalą.

Kaip paaiškėjo tyrimo ir bylos metu, V. Sadauskas nuo 2019 m. rugsėjo iki 2020 m. kovo savo gyvenamos sodybos kluone, pasinaudodamas nukentėjusiosios bejėgiška būkle dėl jos įgimtos silpnaprotystės – vidutinio protinio atsilikimo, dėl ko nukentėjusioji negalėjo suprasti su ja atliekamų veiksmų bei adekvačiai jiems pasipriešinti, ne mažiau kaip du kartus per mėnesį su ja lytiškai santykiaudavo.

Alytaus apylinkės teismo Prienų rūmai 2021 m. balandį prieš tai ne kartą teistam nusikaltėliui paskyrė, kaip minėta, dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau ir pastarosios vyrui pasirodė daugoka – V. Sadauskas kreipėsi į Kauno apygardos teismą, prašydamas jam neskirti laisvės atėmimo bausmės arba atidėti jos vykdymą.

Tokį prašymą nuteistasis motyvavo tuo, kad vienintelis šeimoje dirba, turi išlaikyti mažamečius vaikus, o priteistą žalą nukentėjusiajai galėtų atlyginti tik būdamas laisvėje ir dirbdamas.

Skundą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas nematė pagrindo jo tenkinti – anot teisėjų, V. Sadauskui ir taip paskirta bausmė yra švelnesnė nei įprastai už tokius nusikaltimus taikomos bausmės.

Teisėjų vertinimu, V. Sadauskas pats nepadėjo atskleisti nusikaltimo, ir dar nežinia, kiek būtų trukęs seksualinis protiškai neįgalios moters išnaudojimas, jei ši nebūtų pastojusi.

Skirti švelnesnės bausmės neleido ir paties nuteistojo asmenybė. Teismas pažymėjo, kad V. Sadauskas – linkęs piktnaudžiauti alkoholiu, 2004 m. buvo nuteistas už išžaginimą ir nužudymą, atlikęs bausmę ir išėjęs į laisvę padarė dar šešis nusikaltimus, o iš viso iki šios bylos buvo teistas aštuonis kartus.

2021 07 09 12:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt