pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Košmaras Santariškėse: po daugiadienių išgertuvių nėščioji pagimdė sunkios būklės kūdikį, po to – spruko ir vaiko nebegrįžo
Dominykas Griežė
Sekundės nuotr.
Naujagimis

Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo išnagrinėta gan sukrečianti istorija – nuteista beveik prieš metus į Santariškių klinikas neblaivi atvežta gimdyvė, pagimdžiusi sunkios būklės kūdikį, iškart patekusį į reanimaciją.

Po gimdymo vaiką palikusi ir namo išvykusi moteris kaltę pripažino, nors ir nedetalizavo, kodėl gėrė būdama nėščia.

Teismas moteriai liepė susiimti – kaip bausmę liepė susirasti darbą ir atsisakyti alkoholio.

Gimdė neblaivi

Bylos duomenimis, moteris nuo 2021 m. vasario iki rugpjūčio, nors iš žinojo, kad yra nėščia, nuolat mėgavosi alkoholiu – būsimo vaikelio sveikata ir likimas jai mažai rūpėjo. Toks neatsakingas elgesys paaiškėjo vos gimus kūdikiui – pastarajam buvo nustatytas alkoholinės abstinencijos sindromas. Laimė, vaiko sveikata buvo sutrikdyta nesunkiai.

Berniukas gimė 37 nėštumo savaitę, būdamas 49 centimetrų ūgio ir sverdamas vos 1,895 kilogramo. Sunkios būklės naujagimis vos gimęs pateko į reanimaciją.

Jau ne pirmojo vaiko susilaukusi moteris ikiteisminio tyrimo metu parodė, kad alkoholį vartoti pradėjo būdama 28 metų, o 2021 m. vasarį sužinojo, kad jau aštuonias savaites yra nėščia. Moteris tikino, kad neketino vaikelio palikti ir ketino jį auginti, tačiau vis tiek vartojo alkoholį – tiek dėl susiklosčiusių aplinkybių, tiek dėl nuotaikos.

Į socialinių darbuotojų akiratį patekusią šeimą nuolat lankė ją prižiūrinčios valdininkės. 2021 m. liepą, vieno tokio vizito metu, socialinė darbuotoja aptiko gimdyvę apgirtusią. Gimdyvė teigė, kad po šio įvykio kelias savaites negėrė, tačiau rugpjūčio 10 d. vėl ėmė girtauti ir gėrė keletą dienų – iki rugpjūčio 12-osios, kai prasidėjo gimdymas.

Moteris tyrėjams nurodė, kad vaikas po gimdymo iš jos buvo paimtas ir perduotas globėjui, nuo to laiko jo nematė.

Iš ligoninės – tiesiai namo ir nebegrįžo

Ikiteisminio tyrimo metu apklausta medikė, dalyvavusi gimdyme, nurodė, kad gimdyvės ligos istorijoje buvo nurodytas tabako vartojimas nėštumo metu, buvusi narkomanija. Pati moteris gimdė neblaivi.

Anot medikės, kitą dieną po gimdymo ji pati parašė Vaiko teisių apsaugos tarnybai apie sunkios būklės kūdikį.

Medikė nurodė, kad rugpjūčio 15 d., praėjus trims paroms po gimdymo, iš akušerijos skyriaus jai paskambino budinti gydytoja ir pasakė, kad neblaivi gimdyvė nori išvažiuoti namo, pasiimti daiktų. Pasak liudytojos, įspėta dėl savo sveikatos būklės ir atsisakiusi tolesnio gydymo, moteris išvyko iš ligoninės, daugiau su ja susisiekti nepavyko.

Sunkus girtumas

Nors naujai iškepta motina teigė, kad stengėsi riboti alkoholio vartojimą, apie šeimą tyrėjams papasakojusios socialinės darbuotojos nupiešė kiek kitokį vaizdą.

2021 m. liepos 19 d. aplankyti nėščiosios ir jos sugyventinio atvykusios darbuotojos moterį rado stipriai apgirtusią. Nors nėštumas buvo akivaizdus, moteriai nustatytas sunkus girtumas – 2,61 promilės.

Atvykę medikai siūlė nėščiajai vykti į ligoninę ir atlikti detoksikaciją, tačiau moteris atsisakė.

Neblaivus nėščiosios sugyventinis tuo metu miegojo virtuvėje, namuose taip pat buvo mažas nėščiosios vaikas, kuriam laikui paimtas iš globėjų pasisvečiuoti. Pastarasis operatyviai buvo paimtas iš nesaugios aplinkos.

Moteris jau turėjo du mažamečius vaikus, tačiau buvo netekusi jų globos teisių. Sunkios būklės gimęs kūdikis buvo jau trečioji jos atžala.

Pasak socialinių darbuotojų, šios taip pat bandė ieškoti moters, kai ši išvyko iš ligoninės, tačiau ši buvo tarsi dingusi.

Abortui – per vėlu

Ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas ir moters sugyventinis, teigęs, kad gyvenimo draugę pažįsta jau septynerius metus, su ja palaiko artimus santykius.

Vyras teigė, kad 2021 m. pradžioje draugė jam užsiminė greičiausiai nuo jo pastojusi.

Anot sugyventinio, iš pradžių moteris svarstė darytis abortą, tačiau ginekologė pasakė, kad tai daryti – jau per vėlu. Todėl draugė nutarė gimdyti.

Pasak vyro, jis pažadėjo sugyventinei padėti rūpintis vaiku, o ši pažadėjo nebegerti. Tačiau vis tiek gėrė – net kai prasidėjo gimdymas, pripažino, kad yra išgėrusi apie 100 mililitrų vyno, esą taip liepusi gydytoja.

Po gimdymo grįžusi moteris paaiškino, kad grįžo be vaiko, nes šis gimė labai silpnas.

Teks dirbti ir jokio alkoholio

Iki tol neteista, tačiau niekur nedirbanti, daugybę administracinių baudų ir skolų turinti nėščioji teisme pasigailėjimo nesulaukė. Bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Ražanskas moteriai skyrė vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmę su intensyvia priežiūra, įpareigojant gimdyvę visą bausmės laikotarpį būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., įsidarbinti, o nerandant darbo ar jį praradus – užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Moteriai taip pat buvo nurodyta nevartoti alkoholio, taip pat per keturis mėnesius neatlygintinai išdirbti 100 valandų viešųjų darbų

2022 07 29 14:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt