antradienis, balandžio 13 d.
Kovų dėl T. V. Raskevičiaus atgarsiai pasiekė net Briuselį
Alfa.lt

Peticija dėl Laisvės partijos nario ir savo homoseksualumo neslepiančio Tomo Vytauto Raskevičiaus nušalinimo iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto neliko nepastebėta Europos Parlamente (EP). Lietuvą planuota pasmerkti kartu su Lenkija, kurioje pradėjo dygti „zonos be LGBT“.

Pirmoji apie tai, kad Lietuva gali būti įtraukta į EP rezoliuciją kaip homofobiška šalis, pranešė konservatorė, europarlamentarė Rasa Juknevičienė, kuri priklauso Europos liaudies partijai. Pasak jos, tokią iniciatyvą iškėlė Žaliųjų politinė grupė, kuriai priklauso valstiečiai Bronis Ropė ir Stasys Jakeliūnas.

„Klausimą Europos Parlamente iškėlė ir ruošiasi pasmerkti Lietuvą, kaip bebūtų paradoksalu, Žaliųjų politinė grupė. Paradoksalu ne todėl, kad jiems šis klausimas svarbus, nes jiems LGBT klausimai visada svarbūs, o todėl, kad toje grupėje dirba du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų atstovai. Dar ir todėl, kad būtent tos partijos atstovas yra komisaras nuo Lietuvos. O būtent šios partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis skelbiasi remiantis šią „peticiją“, planuoja savo partijos frakcijos vardu registruoti rezoliuciją Seime. Man šie faktai patvirtina prielaidą, kad būtent R. Karbauskis ir yra šio scenarijaus vienas iš autorių“, – penktadienį feisbuke savo paskyroje rašė politikė.

„Neturiu faktų, kad nusiųsta žinia į EP yra sukurpto plano ar net hibridinės atakos dalis. Tačiau tokių minčių kyla“, – pridūrė ji.

Nieko nežinojo

Pirmadienį tiek B. Ropė, tiek S. Jakeliūnas gūžčiojo pečiais ir Alfa.lt teigė nieko nežinantys apie tokią savo grupės inicijuotą rezoliuciją dėl Lietuvos.

„Ne, iš Briuselio nieko. Tik Lietuvoje įvairią informaciją teko girdėti – R. Juknevičienės, Andriaus Kubiliaus kažkokias kalbas“, – Alfa.lt sakė B. Ropė bei pridūrė, kad jam, kaip Žaliųjų grupės nariui, „niekas nieko nėra sakęs“ ir jis „nieko nežino“.

Susisiekus su Žaliųjų grupe Europos Parlamente atsakymo esą dėl jų rengiamos rezoliucijos, kurioje figūruotų Lietuva, teko palaukti. Tik antradienį vakare Alfa.lt gavo trumpą atsakymą, kad „ateinančią savaitę (įvyks EP plenarinė sesija – red. past.) jokių iniciatyvų dėl LGBTIQ ir Lietuvos nėra. Bent jau iš mūsų pusės“.

Pavyko perkalbėti

Trečiadienį susisiekus su europarlamentare R. Juknevičiene, ji teigė, kad EP Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų (LIBE) komitete, kurio vienintelė narė iš Lietuvos ji yra, pradinėje stadijoje pavyko sustabdyti Lietuvos įtraukimą į rezoliuciją dėl homofobijos.

„Viskas pasikeitė, pavyko įtikinti, – AIfa.lt teigė europarlamentarė. – Iniciatyva kilo iš politinės grupės „Atnaujinkime Europą“ dėl Lenkijos – kaip visada. Rezoliucijos tikslas buvo visai ne Lietuva. (...) Kaip man sakė, į posėdį atėjo žalieji ir atsinešė tą pataisą, kurioje buvo įrašyta, kad Lietuvoje reikalaujama pašalinti Seimo komiteto pirmininką ir t. t. Vienu žodžiu, Lietuva būtų paminėta kaip šalis, kurioje tokie homofobiški dalykai vyksta.“

R. Juknevičienės teigimu, Europos liaudies partija paprašė jos paaiškinti situaciją ir po to nusprendė bandyti pašalinti minimą pataisą dėl Lietuvos, bet Žaliųjų ir „Atnaujinkime Europą“ grupės iš pradžių nesutiko.

„Tada mes, Europos liaudies partija, pasiūlėme įrašyti, kad tai yra grupė žmonių, kurią remia Lietuvos žalieji ir valstiečiai, kurių du nariai kaip tik yra EP Žaliųjų frakcijoje“, – kalbėjo europarlamentarė ir pridūrė, kad vis dėlto pirmadienį Žaliųjų frakcija pataisą atsiėmė.

Pati rezoliucija dėl homofobijos Lenkijoje turėtų būti priimta kitą savaitę per EP plenarinę sesiją.

„Labai neskaniai atrodo, kai paskelbi savivaldybėse, kad LGBT neįleidžiami. Tai kaip JAV kažkada buvo „juodaodžiams negalima“. Galima ginčytis dėl Lenkijos teismų reformos, bet dėl šito – tai ir man abejonių nekelia, kad tai kažkoks absurdas, homofobija“, – sakė R. Juknevičienė.

2021 03 03 14:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt