antradienis, birželio 15 d.
Kupiškio rajone – dramatiška byla: jauna motina kelioms paroms paliko mažą berniuką, nes vyrai buvo svarbiau
Alfa.lt

Kupiškio rajone – dar viena siaubingą tėvų elgesį su vaikais parodanti istorija; išėjusi girtauti jauna mama kelerių metų berniuką paliko vieną namuose, o artimiesiems ir draugams melavo, kad vaikas liko su tėvu. Kelias paras vienas turėjęs gyventi vaikas, kaip įtaria jį radę asmenys, greičiausiai neturėjo nei valgyti, nei gerti.

Už nusikalstamą vaiko nepriežiūrą niekur nedirbanti motina buvo patraukta baudžiamojon atsakomybėn, tačiau teisiama neviešai. Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų teisėjas Saulius Vanagas iki tol neteistai moteriai skyrė vienerių metų laisvės apribojimą – per šį laikotarpį moteriai uždrausta vartoti psichiką veikiančias medžiagas, taip pat teks dalyvauti elgesio korekcijos programoje, o naktimis būti namuose.

Baudžiamojon atsakomybėn jauna motina buvo patraukta po šių metų gegužės pabaigoje nutikusių įvykių. Kaip paaiškėjo, gegužės 22-osios vakarą iš namų išėjusi moteris vieną paliko kelerių metų sūnų, kuris vienišas prabuvo iki gegužės 24-osios, kai jau pavakare buvo aptiktas susirūpinusių asmenų.

Svarbiau buvo vyrai

Be priežiūros paliktą vaiką aptiko socialinė darbuotoja, atvykusi aplankyti šeimos. Pastarajai apie galimai paliktą vaiką pranešė jo teta ir močiutė, pas kurias buvo likusi vyresnė berniuko sesuo. Dukterėčią kelioms dienoms paėmusi teta vėliau teigė, kad įtarimų sukėlė neįprastas sesers bendravimas, kuris leido daryti prielaidą, kad sesuo gali kur nors girtauti, o berniukas gali būti nesaugioje aplinkoje.

Ikiteisminio tyrimo metu socialinė darbuotoja teigė, kad jau einant šaligatviu pro nuteistosios buto langus girdėjosi garsiai verkiantis vaikas, matėsi, kad abiejuose buto kambariuose nutrauktos užuolaidos. Išsigandusi, kad nutiko kažkas labai negero, socialinė darbuotoja suskubo atrakinti namų duris, o pačiame bute rado verkiantį ir klykiantį vaiką.

Anot moters, bute pakankamai garsiai skambėjo muzika, su kuria vaikas galėjo būti paliktas kelias paras, tačiau nei kambariuose, nei virtuvėje nesimatė jokios lėkštės ar pjaustymo lentelės, kas būtų rodę, kad vaikui būtų palikta maisto. Nesimatė ir palikto gerti vandens, kurį būtų galėjęs pasiekti vaikas.

Kaip vėliau tyrėjams teigė su šeima dirbanti darbuotoja, vaiką palikusiai motinai trūksta socialinių įgūdžių ir motyvacijos, be to, motina linkusi palikti vaikus be priežiūros, norinti vyrų dėmesio.

Nemalonią tiesą pripažino ir apklausta nuteistosios sesuo – anot liudininkės, ji į sesers namus atvyko, kai apie incidentą pranešė socialinė darbuotoja. Mažametis sūnėnas buvo susuptas į antklodę ir tirtėjo nuo šalčio, mat paliktuose namuose jau buvo atšalę, tuo tarpu grįžusi sesuo, gavusi nuo giminaičių pylos už vaiko palikimą, nuėjo tvarkytis kambarių ir net nepriėjo pažiūrėti, kaip laikosi sūnus. „Jai labai rūpėdavo vyrai, jie buvo jai pirmenybė, todėl nelabai vaikais rūpindavosi“, – teigė apklausta nuteistosios sesuo.

Nutraukti išgertuvių nesinorėjo

Pati motina, be sūnaus auginanti vyresnę dukrą, aiškino, kad gegužės 22-osios vakarą buvo išvažiavusi švęsti ir tikėjosi, kad po valandos grįš namo, tačiau gavosi taip, kad į namus sugrįžo tik po kelių parų. Moteris pripažino, kad sūnų paliko vieną, tačiau tikino, kad vaikui paliko ir maisto, ir gėrimo.

Tačiau nuteistoji negalėjo paaiškinti, kodėl jai skambinusiems asmenims melavo, kad jos sūnus yra su tėvu, o į mamos ir sesers skambučius neatsiliepė.

Tyrėjams pavyko apklausti ir su motina šventusius asmenis – pastarieji teigė, kad iš pradžių šventė vieno pažįstamo gimtadienį, tačiau šį dėl kilusių muštynių pertraukė policija, o kitą dieną dalis kompanijos tęsė išgertuves jau kitoje vietoje. Išgertuves tęsė ir nuteistoji, kuri, pasak kitų asmenų, niekur neskubėjo, kol galiausiai jos pasiimti atvažiavo seniūnas ir socialinė darbuotoja. Anot vieno iš išgertuvių dalyvių, pastariesiems motina teigusi, kad jos sūnus tuo metu buvo pas tėvą.

Jaunos motinos nenaudai bylojo ir kita socialinė darbuotoja, kuri su seniūnu atvyko ieškoti vaiką palikusios jaunos mamos – anot liudininkės, išgertuvių vietoje rasta jauna moteris akivaizdžiai nesiruošė keliauti namo ir buvo labai nepatenkinta, kai buvo priversta nutraukti išgertuves.

2020 11 01 13:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt