ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.
L. Kasčiūnas: migrantų apgręžimas apsaugo mūsų valstybę
Alfa.lt
BNS foto
Laurynas Kasčiūnas

ES sienų ir pakrančių apsaugos agentūros „Frontex“ Fundamentalių teisių biuras ketina rekomenduoti Lietuvai atsisakyti dabar vykdomos neteisėtų migrantų atstūmimo politiką.

Biuro nuomone, kolektyvinis migrantų atstūmimas – tarptautinei teisei prieštaraujanti praktika, pranešė portalas delfi.lt. Todėl Lietuvos pasieniečiams siūloma sulaikytus migrantus gabenti į pasienio punktus, kur jie galėtų teisėtai pateikti prieglobsčio prašymus.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas konservatorius Laurynas Kasčiūnas savo paskyroje feisbuke kritikavo šias rekomendacijas. „Nelegalių migrantų apgręžimo instrumentas yra vienas svarbiausių ir sėkmingiausių sprendimų per paskutinius kelis metus Lietuvos nacionalinio saugumo srityje. Jis apsaugojo mūsų valstybę nuo Baltarusijos režimo priešiškos atakos ir nepavertė Lietuvos bejėge nelegalios migracijos srautų šalikele“, – rašė politikas.

Anot jo, nors ir vedini skirtingų motyvų, tačiau tais pačiais argumentais „apgręžimo politiką torpeduoja tiek Lukašenkos režimas, tiek vietiniai aktyvistai bei Seimo nariai, remiantys niekaip neribojamą nelegalią migraciją“.

„Ką tik apgręžimo politika sulaukė vieno iš Europos Sąjungos sienų ir pakrančių tarnybos „Frontex“ biurų kritikos: neva migrantus reikia pavėžėti į pasienio postus kur jie galėtų teikti prašymus prieglobsčiui, o tėvus su vaikais įleisti į Lietuvos teritoriją. Noriu pabrėžti, kad šios rekomendacijos Lietuvai nėra privalomos“, – teigė L. Kasčiūnas.

NSGK vadovas perspėja, kad „tokie siūlymai paskatintų dar vieną nelegalios migracijos srautų kelią į Europą (per Lietuvą) ir suaktyvintų kiek aprimusią situaciją Baltarusijos pasienyje“.

„Kaip visada remiamasi žmogaus teisių argumentu. Tačiau apgręžimo politikos dėka mes nutraukėme pasipelnymą žmonių gabentojams, galimybę pasipelnyti Lukašenkos režimui ir daryti spaudimą Lietuvai ir ES. Bet kartu mes nutraukėme ir daugybę atvejų, kai nelegalūs migrantai, rizikuodami savo, savo artimųjų, vaikų likimais, nebeskrenda čia <...> Stabdydami nelegalią migraciją mes stabdome žmogaus teisių pažeidimus, stabdome tų asmenų galimas aukas, tragiškus likimus. Atvirų durų politika yra kvietimas nelegaliai migruoti, vežti vaikus, žiemą eiti per miškus <...> Priminsiu, kad absoliuti dauguma šių migrantų nėra politiniai ar karo pabėgėliai, dauguma tiesiog siekia patekti į Vokietijos socialinių išmokų sistemą“, – rašė L. Kasčiūnas.

„Tie pasiūlymai kurie akivaizdžiai kenktų mūsų nacionaliniam saugumui, mūsų visuomenės saugumui ir rimčiai ir skatintų nelegalią migraciją, įgyvendinti tikrai nebus“, – pareiškė politikas.

2021 12 28 11:49
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt