ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
tiesa.com
urm

Sausio 16 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi. Ministrai aptarė aktualiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, pasidžiaugė efektyviu kariniu bendradarbiavimu. Susitikimo metu ne kartą pabrėžta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai vertina grėsmes savo šalių ir viso regiono saugumui ir priežastis, kodėl tokios grėsmės kyla. Sutarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti strateginės komunikacijos klausimais.

Susitikime daug dėmesio skirta dvišaliams santykiams aptarti. „Lietuva ir Lenkija išlieka artimiausios kaimynės regione, NATO sąjungininkės ir partnerės ES. Tai parodo ir Lietuvos visuomenės nuomonės apklausa, pagal kurią šalies gyventojai Lenkiją laiko prioritetinio bendradarbiavimo šalimi“, - sakė L. Linkevičius.

Per pastaruosius metus tiek Lietuva, tiek ir Lenkija skyrė daug dėmesio tautinių bendrijų švietimo sąlygoms gerinti. „2019 metais pasirašyta švietimo ministrų deklaracija yra didelis žingsnis į priekį šioje srityje. Itin vertiname paramą Lenkijos lietuvių tautinei mažumai Suvalkuose, steigiančiai naują lietuvišką darželį ir planuojančiai ateityje atidaryti lietuvių švietimo ir kultūros centrą“, - sakė L. Linkevičius.

Lenkijos užsienio reikalų ministras J. Czaputowiczius savo darbo vizito Lietuvoje metu susitiko su premjeru S. Skverneliu, Seimo pirmininku V. Pranckiečiu, Jono Pauliaus II-ojo gimnazijoje susitiko su lenkų bendruomenės Lietuvoje nariais, padėjo gėlių ant Sausio 13-osios aukų kapų, lenkų karių kapų Antakalnyje, aplankė 1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių koplyčią Vilniaus Rasų kapinėse, o taip pat dalyvaus kasmetiniame saugumo ekspertų „Sniego“ susitikime.

2020 01 16 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt