sekmadienis, rugsėjo 20 d.
L. Linkevičius: ne Rusijai mokyti etiketo taisyklių, kurių ji pati seniai nesilaiko
BNS

Rusijos kaltinimai, kad Lietuva kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus, – nepagrįsti, ir ne Rusijai mokyti kitas valstybes, kad negalima kištis į kitų šalių reikalus, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras. 

„Ne Rusijai mokyti apie smurto naudojimą ir kišimąsi į kitų šalių reikalus. Žinome iš patirties, kad tikrai ne jie turėtų mokyti“, – trečiadienį Vilniuje žurnalistams sakė Linas Linkevičius.

Taip jis reagavo į išvakarėse išsakytus Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės kaltinimus, kad Lietuva destabilizuoja padėtį Baltarusijoje ir kišasi į šios šalies vidaus reikalus.

„Tokie žingsniai, kuriuos Lietuvos politinės intrigos meistrai bando užmaskuoti kaip norą „padėti“ baltarusiams, iš tiesų tik destabilizuoja situaciją. Užuot leidęs, kad krizę išspręstų patys Baltarusijos žmonės, Lietuvos diplomatijos vadovas atvirai spaudžia baltarusius priimti, jo akimis, „teisingą“ sprendimą“, – pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova.

„Ne Rusijai mokyti etiketo taisyklių, kurių ji pati seniai nesilaiko“, – atkirto jai L. Linkevičius.

Jis teigė, kad Lietuva Baltarusijai neprimeta jokių sprendimų ar nuomonių.

„Vienintelis dalykas, kur įsikišome, tai padėjome žmonėms, kuriems buvo iškilusi grėsmė – tiesiogiai jų sveikatai, o gal ir gyvybei, ką gali žinoti, – čia mes tikrai padėjome, bet tai nėra kišimasis į šalies vidaus reikalus“, – teigė L. Linkevičius.

Lietuva priėmė keletą Baltarusijos opozicijos atstovų ir protesto akcijų dalyvių, kurie nuogąstauja dėl savo saugumo Baltarusijoje. Lietuvoje šiuo metu gyvena ir buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja.

Lietuvos vadovai ragina tarptautinę bendruomenę siekti, kad Baltarusijoje būtų surengti sąžiningi prezidento rinkimai ir ragina griežtai pasmerkti Baltarusijos valdžios represijas. Lietuva taip pat inicijavo ES fondą nuo represijų nukentėjusiems baltarusiams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 26 19:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt