antradienis, gruodžio 1 d.
L. Linkevičius: raginu Seimą įsteigti dvi atskiras Seimo rinkimų apygardas užsienio lietuviams
tiesa.com
urm

„Vyriausiajai rinkimų komisijai patvirtinus galutinius gegužės mėnesį vykusių rinkimų ir referendumų rezultatus, matome, kad užsienyje gyvenantys lietuviai balsavo net tris kartus aktyviau nei per paskutiniuosius, 2016 metais vykusius Seimo rinkimus.

Tai leidžia teigti, jog daugiau kaip dešimtmetį įgyvendinamos Globalios Lietuvos politikos siekis, kad užsienyje gyvenantys tautiečiai ne tik išsaugotų lietuvišką tapatybę bet ir aktyviai dalyvautų modernios ir klestinčios Lietuvos valstybės kūrime yra rezultatyvus.

Todėl jau artimiausiomis dienomis raginu Seimą pradėti diskutuoti gal net ir apie dvi atskiras Seimo rinkimų apygardas, kuriose užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai rinktų jiems atstovaujančius Seimo narius.

Turime nedelsiant pradėti svarstyti reikiamus įstatymų ir kitų teisės aktų pakeitimus, kad jau 2020 metų Seimo rinkimuose tai taptų įmanoma“, – sakė ministras.

Užsienio reikalų ministerija dėkoja Pasaulio lietuvių bendruomenei (PLB), PLB iniciatyvai „Mūsų metas DABAR“, pasaulio lietuvių organizacijoms, mokykloms, parapijoms, nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenių lyderiams ir aktyviems piliečiams tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, kurie ragino tautiečius nebūti abejingais ir aktyviai dalyvauti rinkimuose ir referendumuose.

Užsienio reikalų ministerija skirdama paramą užsienio lietuvių bendruomenių iniciatyvoms ir projektams 2020 metais planuoja plėsti paramą pilietiškumą skatinančioms užsienio lietuvių iniciatyvoms.

2019 06 08 07:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt