šeštadienis, sausio 23 d.
„Laisvės“ grimasos: benamis sumušė autobuso vairuotoją, paprašiusį užsidėti kaukę
Dominykas Griežė

Beveik metus laiko trunkantys draudimai, ribojimai ir suvaržymai kelia vis didesnį pyktį ir nepasitenkinimą, o neigiamos emocijos kai kuriais atvejais prasiveržia smurtu. Kauno apylinkės teisme jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu išnagrinėta tokio smurto proveržio byla – buvo nuteistas autobuso keleivis, sumušęs vairuotoją, paprašiusį užsidėti apsauginę kaukę.

Vis dažniau privalomas apsauginių kaukių nešiojimas piktai vertinamas kaip laisvės suvaržymas. Kartais tariama laisvė ginama netgi kumščiais, kaip nutiko Jonavos apylinkėse – be kaukės į autobusą įlipti bandęs vyras vairuotoją paauklėjo kumščiais, tačiau taip užsidirbo bylą ir teistumą.

Baudžiamoji byla buvo išnagrinėta Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmuose. Baudžiamojon atsakomybėn buvo patrauktas iki tol neteistas, niekur nedirbantis ir pastovios gyvenamosios vietos neturintis Juozas Žernys. Pastarasis vyras teisėsaugos nemalonėn pateko po Jonavos apylinkėse nutikusio įvykio, kai kaimo stotelėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, laukė tarpmiestinio autobuso. Tačiau kai šis atvažiavo, vairuotojas perspėjo J. Žeimį, kad neveš keleivio, jei šis neužsidės nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės, kaip reikalauja karantino taisyklės. Neblaivus vyras nusileisti nepanoro ir trenkė jam į veidą, taip sukeldamas skausmą ir sutrikdydamas sveikatą.

Tačiau iš autobuso išlipusį smurtautoją sulaikė pats vairuotojas, o agresyviam keleiviui vėliau buvo nustatytas 1,55 promilės girtumas, nors dar nebuvo nė vidurdienis. Sumuštam vairuotojui vėliau ėmė tinti akis, todėl kreipėsi į medikus.

Dėl viešosios tvarkos sutrikdymo baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras, stojęs prieš teismą, savo kaltę pripažino. Anot J. Žernio, nors buvo rytas, jis buvo išgėręs alaus, taip pat jam reikėjo nuvažiuoti į Jonavą, nupirkti augintiniui maisto. Pasak vyro, greičiausiai dėl alkoholio, tačiau veido kaukę jis pamiršo namuose. Nuteistasis teigė, kad į autobusą įlipo be kaukės ir iš pradžių gražiai prašė vairuotojo pavežti, tik tada, kai vairuotojas nesutiko, trenkė jam. Tiesa, vyras teigė, kad girtumas tokiam poelgiui įtakos neturėjo – blaivas turbūt būtų pasielgęs taip pat.

Vairuotojo ir keleivio konfliktą matė keletas autobusu tuo metu važiavusių keleivių. Pastariesiems taip pat teko luktelėti, kol į įvykio vietą atvažiavusi policija užfiksavo įvykį ir perėmė smurtautoją.

Teisėja Lina Šafronienė kaukės nepripažinusiam vyrui skyrė ketverių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, taip pat nurodė padengti sumušto vairuotojo gydymo išlaidas. Kauno teritorinei ligonių kasai J. Žernys turės sumokėti 109,07 euro, o Sodrai – dar 431,08 euro.

Nuteistasis, nors ir oficialiai neturi darbo, su šiomis sumomis sutiko – vyras teigė gyvenantis iš pašalpos ir atsitiktinių darbų, retkarčiais padirbantis pas ūkininką, todėl galintis padengti gydymo išlaidas.

2020 12 31 08:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt