antradienis, rugpjūčio 11 d.
„Laisvės kelio“ rėmėjai – nuo Dubajaus iki Atlantos
tiesa.com

Prieš savaitę Vilniuje pristatytas „Laisvės kelio“ skulptūros projektas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dvidešimtmečiui, sulaukė rėmėjų iš viso pasaulio.

Prie simbolio Lietuvos laisvei ir vienybei kūrimo jau prisidėjo tokių tolimų šalių kaip Jungtiniai Arabų Emyratai, JAV ir Kanados gyventojai, taip pat lietuviai iš Didžiosios Britanijos, Airijos ir Norvegijos.

„Tai akivaizdžiai įrodo, kad tautos vienybės dvasia tikrai gyva ir jai nebaisūs jokie atstumai. Trispalves plytas, kurios bus įmūrytos į „Laisvės kelią“, internetu perka ne vien tik lietuviai ar Lietuvos gyventojai. Visų jų vardai bus įamžinti „Laisvės kelyje“, – teigia idėjos autorius skulptorius Tadas Gutauskas.

Skulptūra „Laisvės kelias“ – tai kovos už nepriklausomybę atminimas ir laisvės bei vienybės simbolis ateities kartoms. Pasak T. Gutausko, tai raginimas nepamiršti vienybės idėjų, padėjusių Lietuvai prieš dvidešimt metų išsikovoti laisvę. Skulptūra stovės legendinio Baltijos kelio atkarpoje Vilniuje, Konstitucijos prospekto ir Geležinio vilko gatvių sankirtoje palei transporto žiedą.

Projektas „Laisvės kelias“ 2010 metų sausio 20 d. Vyriausybės nutarimu yra įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo paminėjimo remtinų renginių planą, projektui patronažą suteikė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. „Laisvės kelią“ planuojama atidengti šių metų rugpjūčio 23 dieną minint Baltijos kelio 21-ąsias metines.

Plytų dar galima įsigyti projekto interneto svetainėje www.laisveskelias.lt.

2010 05 20 10:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt