trečiadienis, spalio 20 d.
Laukia naujas referendumas? Dėl partnerystės P. Saudargas ragina pasitikrinti Lietuvos žmonių valią
Alfa.lt

Seimo vicepirmininkas konservatorius Paulius Saudargas su dar keliais Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovais siūlo partnerystės klausimą spręsti referendumu.

„Šiandien su kai kuriais TS-LKD frakcijos kolegomis pasirašėme pareiškimą, kuriuo siūlome partnerystės įteisinimo kausimą Lietuvoje spręsti referendumu“, – feisbuke penktadienio pavakare parašė jis.

Jo pasidalytame pareiškime, kuriuo politikai reaguoja į Seime registruotą Partnerystės įstatymo projektą, cituojamos Konstitucijos nuostatos, teigiančios, jog svarbiausi valstybės ir tautos gyvenimo klausimai yra sprendžiami referendumu, tai pat, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.

Pareiškimo autoriai pabrėžia, kad jokiam kitam institutui Konstitucija nesuteikia tokios didelės reikšmės, kaip šeimai.

„Kadangi šeima yra mūsų valstybės ir visuomenės konstitucinis pagrindas, dėl šeimos sampratos keitimo gali nuspręsti tik pati visuomenė, išreikšdama savo valią referendumo būdu. Bet kokios teisėkūros iniciatyvos, kuriomis siekiama keisti šeimos sampratą , gali būti vykdomos tik atsiklausus tautos“, – teigia pareiškimo autoriai.

Jie tikina, kad bandymas pakeisti valstybės ir visuomenės pagrindo sampratą be pačios visuomenės atsiklausimo „prieštarautų pamatiniams demokratinės ir teisinės valstybės principams“.

„Todėl raginame prieš imantis iniciatyvų keisti pamatinių mūsų visuomenę ir valstybę grindžiančių vertybių sampratą, atvirai ir sąžiningai pasitikrinti Lietuvos žmonių valią surengiant referendumą“, – teigiama dokumente.

Jį be P. Saudargo pasirašė konservatoriai Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Justinas Urbanavičius, Antanas Čepononis, Kazys Starkevičius, Arvydas Pocius, Valdas Rakutis, Algis Strelčiūnas, Irena Haase, Antanas Matulas, Jonas Gudauskas.

Seime penktadienį registruotas Partnerystės įstatymo projektas, kuris įteisintų tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę. Partnerystė projekte apibrėžiama kaip oficialiai registruotas dviejų asmenų bendro gyvenimo faktas, su tikslu sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Įstatymo iniciatoriai teigia, kad jis reglamentuos nesusituokusių, tačiau bendrai gyvenančių asmenų turtinius ir neturtinius santykius. Projektą sako asmeniškai palaikantis TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis, prie jo teikėjų – ir premjerė Ingrida Šimonytė, ji akcentuoja, kad iniciatyvai gali būti sunku užsitikrinti paramą.

2021 05 21 20:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt