sekmadienis, gegužės 31 d.
Lauko kavinėms Vilnius dovanoja visas viešąsias miesto erdves
Alfa.lt

Vilniaus meras Remigijus Šimašius penktadienį paskelbė, kad lauko kavinėms dovanoja visas miesto viešąsias erdves. Tai padaryti esą paskatino restoranų savininkų nerimas dėl veiklos tęstinumo.

Mero teigimu, ketvirtadienį Vyriausybei paskelbus apie lauko kavinių atidarymą karantino metu, kai kurie restoranų savininkai „skaičiuoja, kad su 1-2 lauko staliukais nebus įmanoma užtikrinti veiklos, todėl svarsto neatsidaryti visai“.

Todėl buvo nuspręsta lauko kavinėms padovanoti visas miesto viešąsias erdves. „Aikštės, skverai, gatvės – šiose vietose netoliese esančios kavinės šį sezoną galės nemokamai turėti lauko staliukus ir tokiu būdu vykdyti savo veiklą karantino metu. Tik atsidarykite, veikite, išlaikykite darbo vietas ir gyvą Vilnių“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė R. Šimašius.

Jis taip pat pridūrė, kad startuoja pagalbos mylimai vietai projektas Talonai.lt. Jis, mero teigimu, padės nusipirkti gyventojų mėgstamos vietos paslaugų jau dabar, o paslaugas gauti vėliau. „Taip padėsite šioms vietoms išgyventi“, – įsitikinęs Vilniaus meras.

Jis pranešė, kad šiam sezonui maisto furgonėliams leidžiama veikti visame mieste be atskiro suderinimo, kai turimas leidimas veikti bent vienoje seniūnijoje. Galioja tik ankstesnė taisyklė dėl Senamiesčio – jame maisto furgonėliai negalės stovėti bet kur, savivaldybė planuoja centrinėje miesto dalyje tam numatyti atskiras zonas. Apie jas paskelbta bus vėliau.

2020 m. nemokama jokia rinkliava už lauko kavines prie stacionarių restoranų.

„Prašymas visiems miestiečiams – gyvename neeilinėje situacijoje, todėl ir taisyklės šiuo metu turi būti kitokios, nei įprastai. Kviečiu būti atlaidesniais – jei koks lauko kavinės staliukas sutrukdys jums praeiti ar pravažiuoti dviračiu, nepykite, supraskite, kad tas staliukas kažkam padeda išsaugoti darbą. Restoranų prašau užtikrinti saugių atstumų laikymąsi, tarnybų – pirmiausiai kalbėtis, o ne ieškoti būdų nubausti net už menkiausias klaidas. Ačiū už supratingumą“, – sakė R. Šimašius. 

2020 04 25 17:09
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt