antradienis, spalio 20 d.
LGBT rinkimų išvakarėse paskelbė jai draugiškas partijas
Alfa.lt

Likus mažiau nei savaitei iki Seimo rinkimų, LGBT+ bendruomenė skelbia, kurios partijos yra draugiškos LGBT+ bendruomenės atžvilgiu.

Pagal partijų paskelbtas pozicijas Seimo rinkimuose dalyvauja keturios politinės partijos, kurios savo programose palaiko LGBT+ bendruomenę ir kurių programose yra numatyta parama lyčiai neutralios partnerystės įstatymui.

Laisvės partija ne tik palaiko LGBT+ bendruomenę, bet ir savo pateiktoje programoje siūlo įteisinti tos pačios lyties civilinę santuoką bei suteikti galimybę tos pačios lyties poroms įsivaikinti. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis taip pat LGBT+ vertina draugiškai ir savo programoje numato prieš tai minėtą paramą.

Lietuvos žaliųjų partijos programoje minima parama šeimoms nepriklausomai nuo jos sudėties, taip pat jų programoje teigiama, kad jie gerbia asmenų teisę rinktis šeimos kūrimo modelį. Lietuvos socialdemokratų partija savo programoje remia translyčius asmenis ir jų gebėjimą keisti lytį bei gauti teisinį pripažinimą.

Visos kitos partijos vertinamos kaip nedraugiškos LGBT+ bendruomenės atžvilgiu

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, LGBT+ bendruomenės teigimu, net kelis kartus sakė, jog partija nepalaiko LGBT+ teisių, partnerysčių ir dėl šios priežasties partija nestos į Europos Žaliųjų partiją EP.

Didžioji dalis partijų, kurios yra vertinamos kaip nedraugiškos LGBT+ bendruomenės atžvilgiu, savo programose LGBT+ bendruomenės tiesiogiai neaptaria, bet yra ir tokių, kurios savo puslapiuose pasisako tik už tradicinę partnerystę. 

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai, Krikščionių sąjunga bei politinė partija „Drąsos kelias“ tiesiogiai pasisako už tradicinę šeimą ir santuoką.

LGBT+ bendruomenė teigia, kad Liaudies partijos atstovai tiesioginiame eteryje naudojo diskriminuojančius, žeminančius ir neapykantos terminus LGBT+ bendruomenės atžvilgiu.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų programoje LGBT+ teisių siekiai nėra tiesiogiai minimi, tad jų pozicija vertinama kaip neutrali.

Rinkėjo gidas nėra progresyviausių politikų reitingas

„Atsižvelgdami į pagrindines LGBT+ bendruomenės reikmes – transasmenų teises, šeiminių santykių įteisinimą bei cenzūros naikinimą, sudarėme gidą, kuriuo naudojantis galima geriau pažinti kandidatų santykį su LGBT+ teisėmis. Šis vaivorykštės vienmandačių gidas nėra homofobų ar transfobų sąrašas – tai yra specialus rinkėjo gidas, skirtas padėti susipažinti su visų politikų pozicijomis. Tai taip pat nėra progresyviausių politikų reitingas: buvimas LGBT+ draugiškam nebūtinai reiškia, kad kandidatas yra progresyvus klimato kaitos politikoje, feminizmo srityje, t. t. Mes nesiūlome balsuoti išskirtinai pagal LGBT+ teisių klausimus, tačiau norėjome apžvelgti specifiškai juos“, – rašoma LGBT+ puslapyje.

LGBT+ bendruomenės paskelbtame gide galima pamatyti ne tik tai, kurios politinės partijos yra draugiškos LGBT+ atžvilgiu, bet jie pateikė ir vienmandačių kandidatų pozicijas.

„Nors eteryje ir partijų programose yra kalbama apie LGBT+ teises, apie vienmandačių kandidatų pozicijas girdima rečiau. Siekdami informuoti rinkėjus, sudarėme vienmandačių kandidatų rekomendacinį gidą balsuotojui, kuriam rūpi LGBT+ teisės“, – teigiama LGBT+ svetainėje.

2020 10 08 08:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt