penktadienis, balandžio 16 d.
LGBTQ+ bendruomenės tėvai ir artimieji kreipėsi į visuomenę jautriu laišku
Alfa.lt

LGBTQ+ bendruomenės tėvai ir artimieji kreipėsi į visuomenę prašydami nebekurstyti neapykantos LGBT bendruomenei priklausančių asmenų atžvilgiu ir nebeskaldyti šalies visuomenės. Lietuvos žmogaus teisų centro pasidalintame atvirame laiške LGBTQ+ bendruomenės giminaičiai pasakoja apie išgyvenimus bei patyčias, kuriuos teko patirti sužinojus, kad jų artimoje aplinkoje yra homoseksualių asmenų, laiške prašoma mylėti visus vaikus ir stabdyti šalies susiskaldymą.

„Šią savaitę viešojoje erdvėje aidėjo raginimai rūpintis mūsų vaikais. Visiškai sutinkame. (...) Mes esame LGBTQ+ vaikų tėvai ir artimieji. Ir norime kreiptis į jus visus šiuo atviru laišku, kad apgintume savo vaikus.

Mūsų šeimos ir artimieji yra tiesiogiai paveikti viešosios diskusijos, kuri pastaruoju metu drebina internetą. Reaguodami į visa tai, kas vyksta dėl Stambulo konvencijos, Partnerystės įstatymo, Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo, peticijų, mes nebegalime abejingai tylėti, kai mūsų vaikai ir artimieji lyginami su grėsme visuomenei“, - rašoma laiške.

„Skaudu matyti visuomenės susiskaldymą ir girdėti neapykantos kalbą“

LGBTQ+ bendruomenės giminaičiai ir draugai kreipdamiesi į visuomenę papasakojo ir savo išgyvenimus, kuriuos teko jiems patirti.

„Sužinoję, kad mūsų vaikai priklauso LGBTQ+ bendruomenei, kiekvienas mūsų praėjome savo susitaikymo ir priėmimo kelią. Kiekvienas iš mūsų atsakėme į milijoną klausimų. Iš kur? Kodėl? Kodėl mano šeimoje? Ką padariau ne taip? Skaitėme mokslinę literatūrą, ieškojome vieni kitų, bendravome, dalinomės, kol supratome viena – tai, kad mūsų vaikai myli tos pačios lyties asmenis ar yra trans, jų nepakeitė. Jie liko tais pačiais vaikais, su meile ir beprotišku laukimu išnešiotais, maitintais, vežiotais į įvairiausius būrelius ir mokyklėles, mokytais važiuoti dviračiu, riedlente ir žaisti krepšinį, šokti ir dainuoti. Jie liko tais pačiais vaikais, kaip ir visų mūsų pažįstamų ar nepažįstamų vaikai“, - pasakojama laiške.

Minėtos bendruomenės artimieji tikina, kad jiems yra itin skaudu stebėti tas aistras, kurias internete kelia LGBTQ+ raidės. Prakalbo ir apie neapykantos kurstymą.

„Skaudu matyti visuomenės susiskaldymą ir girdėti neapykantos kalbą. Tie, kurie dedasi ginantys vaikus ir šeimas, patys dažnai naudoja neapykantos kalbą prieš mūsų vaikus ir artimuosius. Socialinėje erdvėje mus, LGBTQ+ vaikų tėvus, taip pat žemina, iš mūsų tyčiojasi, sulaukiame pačių įvairiausių komentarų: nuo Biblijos citavimo, komentarų „visa tai darantys verti mirties“, iki pasisakymų, kad homoseksualūs žmonės „pilni visokio neteisumo, netyrumo, piktybių, pavydo, žudynių, nesantaikos, klastingumo, panikos“ ir taip toliau.

Kažkas turi pasakyti, kad jie nėra nevykėliai ir žudikai. Jie yra visaverčiai visuomenės nariai, praturtinantys Lietuvą savo darbais ir gebėjimais. O patyrę, ką reiškia būti „kitoje barikadų pusėje”, jie neretai pirmieji nori visuomenę tvirtinti. Už visus tuos vaikus mes atsakome. Ir esame pasiruošę juos ginti“, - piktinasi LGBTQ+ bendruomenės šeimos nariai.

Per kelias valandas šis laiškas jau sulaukė virš 2,5 tūkst. parašų.

Visą laišką galite rasti čia.

2021 03 01 15:29
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt