pirmadienis, sausio 18 d.
Liberalai tiesia ranką homoseksualams ir nesusituokusioms poroms
tiesa.com

Liberalai siūlo įteisinti tiek vyro ir moters, tiek homoseksualių porų partnerystę. Taip pat siūlome įteisinti ir gyvenimo nesusituokus formą.

„Partnerystės įteisinimas nepablogintų niekieno padėties, bet smarkiai palengvintų daugeliui žmonių gyvenimą“, – sakė seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Ji taip pat pridūrė, kad siūloma įteisinti šiuo metu Lietuvoje plačiai paplitusią gyvenimo nesusituokus formą.

Anot jos kolegės, liberalės Aušrinės Armonaitės, liberalai nori įtvirtinti visų lygybę prieš įstatymą, tiek skirtingų lyčių poros, tiek tos pačios lyties poros turi turėti galimybę įvertinti partnerystę“.

„Apie šimtas tūkstančių Lietuvoje gyvenančių porų šiuo metu gyvena nesusituokusios ir kas trečias vaikas gimta ne santuokoje, ši tendencija akivaizdi ir ji nuolatos auga. Matome, kad šis klausimas aktualus dešimtims tūkstančių porų ir laikas ištaisyti politikų neryžtingumo padarinius ir priimti tokius įstatymus, kurie užtikrintų nesusituokusių porų teises, apsaugotų silpnesnę santykių pusę“, – tvirtino V.Čmilytė-Nielsen.

A.Armonaitė pabrėžė, kad įteisinusios partnerystės ryšį poros galėtų lengviau tvarkyti turtinius, paveldėjimo klausimus, taip pat būtų apsaugota silpnoji santykių pusė, skyrybų atveju būtų lengviau užtikrinti vaikų teises, spręsti turto dalybų klausimus.

Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovės taip pat teigė šios kadencijos Seime matančios daugiau galimybių projektui pajudėti į priekį nei ankstesniais metais, kai partnerystė nesulaukdavo pakankamos paramos parlamente.

Opozicinės Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų vadovas Gabrielius Landsbergis liberalų registruotą projektą sakė vertinantis kaip diskusijos pradžią, kartu pabrėžė, kad partnerystės klausimas – kur kas platesnis nei vienos lyties porų civilinių santykių įteisinimas.

Socialdemokratų partijos atstovas Algirdas Sysas BNS teigė asmeniškai remsiantis projektą, tačiau frakciją sakė dėl tokio klausimo balsuosiant „margai“.

Anot socialdemokrato, įteisinti partnerystę Lietuvoje reikėtų, nes to nepadarant tiesiog užsimerkiama prieš socialinę realybę. „Jei Lietuvoje negyventų vyrai ir moterys, kurie nesusituokę civiline ar bažnytine santuoka, nevestų bendro ūkio, neturėtų vaikų ir po to neiškiltų problemų, sakyčiau, nereikia, Bet mes matome gyvenime, kad reikia. Antras dalykas, mes galime užmerkti akis, kad pas mus nėra vienos lyties kartu gyvenančių moterų ir vyrų, bet yra. Kodėl mes apsunkiname šių žmonių civilinį gyvenimą? Nes vėl viskas susiveda į tam tikrus teisinius aspektus įvykus vienam ar kitam gyvenimo posūkiui“, – sakė A.Sysas.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes iki šiol nebuvo parengtas specialus įstatymas.

Seimas taip pat yra pradėjęs nagrinėti grupės parlamentarų siūlymą iš Civilinio kodekso apskritai braukti partnerystės galimybę.

2017 05 22 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt