ketvirtadienis, liepos 2 d.
Lietuva Amerikoje vertinama teigiamai
tiesa.com

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, viešėjusi Jungtinėse Valstijose, sako, kad apie Lietuvą už Atlanto atsiliepiama labai teigiamai, ir siūlo susilaikyti nuo kalbų apie nutolusius dvišalius santykius, praneša Elta.

"Man atrodo, mes patys esame labai susireikšminę. Tikrai Lietuva yra vertinama kaip visuma, ir noriu pasakyti, kad vertinama labai teigiamai. (...) Labai daug komplimentų Lietuvai buvo ir iš demokratų, labai Lietuva buvo giriama už aktyvų dalyvavimą įvairiose NATO misijose. Lietuva žengia tikru demokratijos keliu ir buvo rodoma kaip pavyzdys kitoms valstybėms, kurios tuo pat keliu einu", - trečiadienio rytą "Žinių radijuje" kalbėjo parlamento vadovė.

I.Degutienė pabrėžė, kad Amerikoje nesekama, kaip Lietuvos viešojoje erdvėje komentuojami Lietuvos ir JAV santykiai. Anot Seimo Pirmininkės, dažniau patys kažką analizuojame, interpretuojame ir darome skubotas išvadas. Lietuvos įdirbio įvertinimo rezultatas yra ir tai, kad Lietuva pirmininkauja Demokratijų bendrijos parlamentiniam forumui, kurio susitikimas ir vyko praeitą savaitę JAV sostinėje Vašingtone.

Seimo Pirmininkė viliasi, kad ateityje dar įvyks JAV Prezidento Baracko Obamos bei Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikimas. 

2010 09 22 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt