penktadienis, rugpjūčio 6 d.
Lietuva atsisakė Baltarusijai išduoti S. Cichanouskają
BNS
Fotobankas
Sviatlana Cichanouskaja

Lietuva atsisakė patenkinti Baltarusijos prašymą išduoti Lietuvoje gyvenančią opozicijos lyderę Sviatlaną Cichanouskają, BNS pirmadienį pranešė prokuratūra.

Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė patvirtino, kad toks prašymas buvo gautas, o jį vykdyti atsisakyta Lietuvos ir Baltarusijos sutartyje dėl teisinės pagalbos nurodytais pagrindais, kurių smulkiau nedetalizavo.

Apie tai, kad Baltarusijos prašymas atmestas, sekmadienį vietos žiniasklaidai pranešė Baltarusijos generalinis prokuroras Andrejus Švedas. Jis teigė, kad Lietuva nenurodė jokio teisinio pagrindo.

Šių metų kovą autoritariniam prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai lojali teisėsauga pranešė, kad S. Cichanouskajos ekstradiciją inicijuojama dėl gautos informacijos apie esą artimų jos bendražygių organizuotus masinius neramumus.

Tuo metu S. Cichanouskajos atstovai pabrėžė, kad ji palaiko tik taikius metodus.

Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus S. Cichanouskaja po rugpjūčio 9-osios rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų, pasitraukė į Lietuvą.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko S. Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

2021 07 13 07:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt