pirmadienis, liepos 13 d.
Lietuva atsisveikina su garsiu poetu
tiesa.com

Šiandien Lietuva atsisveikina su garsiu poetu Marcelijum Martinaičiu. Amžino poilsio jis atguls sostinės Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

M. Martinaitis Anapilin iškeliavo penktadienį, neatsigavęs po insulto. Šiandien rytą šv. Jonų bažnyčioje buvo aukojamos mišios. Į amžino poilsio vietą poetą palydi žmona Gražina, dukra Eglė, žentas Artūras Skučas. M. Martinaitis turėjo keturis anūkus ir du proanūkius.

Visais jais labai džiaugėsi ir kaip sakė poeto dukra, galbūt tai irgi galėjo turėti įtakos jo sveikatai. Jis vis pergyvendavo dėl jų, dažnai skambindavo pasiteirauti, kaip jiems visiems sekasi.

Mirus poetui socialiniame tinkle „Facebook“ buvo daug užuojautų ir iš paprastų skaitytojų, kurie su M. Martinaičio kūryba užaugo. Poeto eilės virto ir dainomis, kurias ypač išpopuliarino, amžinybėn jau taip pat pasitraukęs ir Vytautas Kernagis.

M. Martinaitis gimė 1936 m. balandžio 1 dieną Raseinių rajone, Paserbentyje. Mokėsi Gervinių septynmetėje mokykloje, Kauno politechnikume. 1964 m. Vilniaus universitete baigė Istorijos ir filologijos fakultetą.

Prasidėjus tautiniam Atgimimui, jis buvo vienas iš Sąjūdžio įkūrėjų ir Sąjūdžio Seimo tarybos narių. 1989 m. kaip Sąjūdžio narys išrinktas SSRS liaudies deputatu. M. Martinaitis energingai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.

1992–1997 m. poetas vadovavo Nacionalinių literatūros ir meno premijų komitetui, o 2000–2012 m. pirmininkavo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybai.

Viena populiariausių dainų ir gražiausių eilėraščių galite išgirsti čia:

2013 04 08 10:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt