pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Lietuva Kirgizijai siūlo pažangiausias informacinių technologijų paslaugas ir patirtį įgyvendinant demokratines reformas
tiesa.com
urm

Spalio 17 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Kirgizijos parlamento pirmininku Dastanbeku Džumabekovu.

Susitikime aptarti aktualūs dvišaliai politiniai klausimai, prekybinis ir ekonominis bendradarbiavimas, taip pat Kirgizijos bendradarbiavimas su Europos Sąjunga.

L. Linkevičius pristatė Lietuvos pasiekimus finansinių ir informacinių technologijų, inovacijų srityse, Lietuvos transporto ir logistikos sektoriaus potencialą. Taip pat buvo paprašyta Kirgizijos parlamento paramos sprendžiant viršukalnių lietuviškais pavadinimais įteisinimo Kirgizijos kalnynuose.

„Lietuvos įmonės gali pasiūlyti pačios aukščiausios kokybės IT produktus ir paslaugas elektroninės valdžios, kibernetinio saugumo bei finansinių technologijų srityse Kirgizijos viešajam sektoriui ir verslui. Kviestume perimti Lietuvos patirtį sienų valdymo, sanitarijos reikalavimų įgyvendinimo, taip pat standartų diegimo srityse“, – pažymėjo ministras.

Ministras pabrėžė verslui palankių sąlygų, gero investicinio klimato ir aiškaus teisinio reguliavimo svarbą vystant dvišalį ekonominį bendradarbiavimą. Lietuvos ir Kirgizijos prekybos apimtys 2018 metais sudarė beveik 93 mln. eurų.

L. Linkevičius taip pat pasveikino Kirgiziją užbaigus derybas su Europos Sąjunga dėl naujo bendradarbiavimo susitarimo ir pasiūlė Lietuvos paramą Kirgizijai įgyvendinant demokratines reformas, ypač teisės viršenybės ir teisinės sistemos srityse. Lietuvos ir Kirgizijos diplomatiniai santykiai užmegzti 1992 metų liepos 3 dieną.

2019 10 18 10:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt